Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
MONATIK Старі фотографії

За що ми любимо італійське вино

За що ми любимо італійське вино
29.07.2022
2944
Мало хто знає, але Італія є єдиною державою світу, де у кожному регіоні зростають власні виноградники. Можливо саме з цієї причини вина з цієї теплої та сонячної країни користуються такою популярністю на всій земній кулі. Тут випускається рекордна кількість цього напою – понад чотири мільярди літрів щороку. Це набагато більше, ніж в Іспанії та Франції.

Вирощування, виробництво та цікаві факти

Клімат Апеннінського півострова вважається максимально підходящим для зростання найкращих сортів винограду. За рахунок наявності масштабних виноградників у будь-якій точці Італії виноробам вдається виготовляти величезну різноманітність винних марок. Тому навіть найвимогливіший гурман знайде собі вино Фрателлі, кьянті або інший пінний напій до душі.

Регіони

З найцікавіших виноробних областей особливо варто виділити:

  • Тоскана. Це один із найдавніших історичних районів світу, де почали культивувати виноград задовго до нашої ери. Переважна більшість вин, що тут випускаються, є червоними. Найвідомішим напоєм, виробленим тут, вважається кьянті.
  • П'ємонт. У цьому місці спостерігаються сприятливі умови для виробництва каберне, мускату та шардоне. Багато в чому це пояснюється теплими зимами та спекотними, але не посушливими літніми місяцями.
  • Венето. Тут роблять знамените просекко, а також випускають червоні вина з підсушених за спеціальною технологією виноградних ягід.

Особливою популярністю користуються пінні напої з інших італійських регіонів, включаючи Сицилію, Романью, Венецію і т.д.

Деякі цікаві відомості

У зв'язку з тим, що виноробством в Італії займалися з давніх-давен, виноградні напої набули тут без перебільшення культовий статус. За минулі століття виробництво змінилося, стало більш технологічним, продуктивним. Паралельно італійське виноробство обросло масою легенд та переказів. Ми зібрали кілька маловідомих фактів про вина Фрателлі та іншу алкогольну продукцію:

  1. Напій Fratelli виготовляється із чорного винограду сорту Ламбруско, що вирощується в провінції Ломбардія.
  2. В античній Греції країна-чобіток називалася Енторією, що можна перекласти як «винна місцевість».
  3. На всій території держави зростає понад дві тисячі сортів винограду.

Якщо італійські вина мають неймовірний попит за кордоном, то в самій Італії цей алкоголь можна порівняти з популярністю віскі в Ірландії. З наймолодших класів початкової школи викладається винознавство. А старшокласники вивчають таку дисципліну як «Основи виноробства».

Партнерський матеріал


Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Олійник Ангеліна, 13 років

Допомагаємо разом

Олійник Ангеліна, 13 років
Хмельницька обл., м. Полонне
Діагноз: саркома Юїнга тазової кістки