Як правильно вибрати шини для авто

Як правильно вибрати шини для авто
17.03.2021
399
Обираємо шини для автомобіля
 
Ні для кого не секрет, що хороші шини - це безпека водія і його пасажирів. Багато хто використовує всесезонні покришки, які є усередненим варіантом між зимовою та літньою гумою. Якщо ви все ж визначилися з вибором і маєте намір придбати як літню, так і зимову гуму для авто, рекомендується робити покупку в спеціалізованих магазинах, які мають широкий асортимент і можуть запропонувати якісні, оригінальні товари.

 
Зауважимо, що всесезонні шини не забезпечують належного зчеплення з дорогою ані в холодну, ані в теплу пору року, але досі популярні завдяки економії — водії не витрачаються на «перевзування» й покупку літньої або зимової гуми. Хоча варто було б придбати шини Michelin.
 
Всесезонні шини: переваги та недоліки
 
Загалом, така економія - лише міф, адже всесезонна гума зношується швидше звичайної та вимагає більш частої заміни. Принципова відмінність літніх шин від зимових — склад гуми.
 
Літні шини
 
У теплу пору року дорожнє покриття має температуру понад 30 градусів, а шини розігріваються ще сильніше внаслідок деформації та тертя, тому гума стає більш м’якою. Внаслідок цього погіршуються характеристики зчеплення з дорожнім покриттям, що негативно проявляє себе у гальмуванні. Саме тому виробники покришок використовують спеціальні суміші для літніх моделей.
 
Малюнок протектора
 
Важливий і малюнок протектора, який призначений для забезпечення стійкості на мокрій дорозі, адже мокрий асфальт і калюжі - це основний чинник, який може призвести до аварії.
 
Коли автомобіль потрапляє в калюжу, від високої температури води утворюється подушка, що призводить до зниження керованості. Саме протектор покликаний розігнати пару і воду, щоб забезпечити хороше зчеплення з дорогою.
 
Малюнок протектора може бути:
- спрямованим і ненаправленим;
- з поздовжніми та відвідними канавками.
 
Основна відмінність між шинами зі спрямованим і ненаправленим протектором полягає в принципі відведення води. Спрямований протектор видавлює воду через бічні канали, а вода, що залишилася під покришкою, відводиться через поздовжні.

 
Ненаправлені шини, або асиметричні, насамперед видавлюють воду через поздовжні, а залишки видаляють через бічні канали. Ненаправлені шини менш стійкі під час їзди калюжами, позаяк видалення води через поздовжні канали відбувається у двох напрямках: як за ходом їзди, так і проти. Таким чином покришка отримує додаткове навантаження.
 
Вибір розміру літніх шин
 
Обираючи розмір літніх шин, водії здебільшого ставлять покришки з великим зовнішнім діаметром. Такий варіант має свою доцільність — площа місця зчеплення з дорогою збільшується, а завдяки збільшеному діаметру, шини краще охолоджуються, що покращує керованість.

Читайте також найкорисніші поради щодо прав споживачів, якими варто користуватися.


Партнерський матеріал
Поділіться цим з друзями!
⌚ Раніше звучали ще раніше
18:09
C-BooL
Catch You
18:06
Hozier
Take Me To Church
18:03
KAZKA & ALEKSEEV
Поруч
👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!
📱 Слухайте зі смартфона
Аня Дронік, 6 років
Допомагаємо разом
Аня Дронік, 6 років
м.Київ
Приватбанк
5167 9856 6079 1450
Мама Світлана ‎0673900710