Зараз в ефірі
до
Зараз в ефірі
K-Maro Femme Like U

Коли міняти гальмівні диски: ознаки і причини зносу

Коли міняти гальмівні диски: ознаки і причини зносу
02.09.2021
452
Справно працююча гальмівна система є запорукою безпеки. Причому не тільки автовласника, а й інших учасників дорожнього руху. Всі компоненти повинні справлятися зі своїми завданнями, оскільки навіть невелика проблема може спричинити катастрофічні наслідки. Окремої згадки заслуговують гальмівні диски. Найчастіше вони служать довше колодок, але в рідкісних випадках можуть виробляти ресурс раніше, ніж треба. До того ж під час інтенсивного гальмування зношений диск може буквально розвалитися на частини. Відбувається це, зазвичай, у найбільш недоречний момент.

Термін заміни гальмівних дисків

У різних автомобілів термін служби деталей може помітно відрізнятися. Наприклад, стан гальмівних дисків в автомобілях марки Кіа Ріо потрібно перевіряти кожні 15 тис. км. При цьому любителям спортивної їзди доводиться встановлювати нові комплектуючі не рідше, ніж колодки.

Автовласникам, які віддають перевагу більш плавному і розміреному водінню, зазвичай вдається зберегти диски в справному стані аж до 100 тис. км. Тобто виконувати заміну цих деталей потрібно тільки на шостому або навіть сьомому ТО Kia Rio.

Важливо зауважити, що в першу чергу на термін служби впливає не марка авто, а якість запчастин і умови експлуатації. Якщо ви не впевнені, чи варто міняти диски на своєму автомобілі, виміряйте їхню товщину. Використовуйте для цього штангенциркуль або мікрометр.

Встановлення нових деталей рекомендується в тому випадку, якщо товщина виробів зменшилася на 1,5-2 мм від номінального значення. У більшості випадків це вважається критичним зносом, проте деякі виробники дозволяють продовжувати експлуатацію дисків, поки їхня робоча поверхня не зітреться на 3-4 мм.

Як зрозуміти, що диски несправні

Про проблеми з елементами гальмівної системи сигналізують будь-які зміни в поведінці автомобіля. Найбільш характерні ознаки:

  • під час гальмування машину веде вбік;
  • при спробі зупинити авто, на кермовому колесі відчувається биття;
  • ефективність роботи гальмівної системи знизилася в цілому;
  • збільшився гальмівний шлях;
  • при гальмуванні відбувається блокування коліс.

Щоб визначити причину несправностей, деталі потрібно візуально оглянути на предмет пошкоджень. Це можуть бути тріщини, глибокі канавки і так далі. Те ж стосується корозії: якщо на будь-якій частині елемента є іржа, його слід замінити на новий.

Пам'ятайте, що зі встановленням нових дисків потрібно придбати і колодки. До того ж при наявності проблем в роботі елементів на одному колесі, замовляти слід комплект - для обох осей транспортного засобу. В іншому випадку автомобіль буде водити в бік при гальмуванні.

Найкраще купувати нові комплектуючі в перевіреному автосервісі, наприклад, в Oiler. Кваліфіковані фахівці не тільки допоможуть підібрати комплектуючі, а й дадуть відповідь на будь-які ваші питання, якщо це буде потрібно.

Партнерський матеріал
Поділіться цим з друзями!
⌚ Раніше звучали ще раніше
02:21
Юлія Думанська
Я би чекала
02:18
Imagine Dragons
Thunder
02:15
Ava Max
So Am I
👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!
📱 Слухайте зі смартфона
Мельник Яна, 7 років
Допомагаємо разом
Мельник Яна, 7 років
Київська обл., Білоцерківський р-н, смт. Рокитне
Діагноз: саркома Юінга кісток лицьового черепа
Мама Наталія 068-012-98-98