Факти про коньяк

Факти про коньяк
Факт 1
Саба Орбеліані – видатний грузинський просвітник, письменник та дипломат. Саме він першим з грузинів спробував французький коньяк і привіз традиції його створення в Грузію. 
 
Факт 2 
Ще багато століть тому в Кахетії зростав виноград сорту Ркацителі. Цей сорт досі дарує чудові вина та коньяки.
Ркацителі – це ідеальне поєднання аромату, гармонії й помірної кислинки. Повнота і свіжість плодового смаку, солом'яні відтінки кольору – все це про «червону лозу». Так цей сорт перекладається з грузинського.
 
Факт 3  
Як кажуть в Тбілісі, якщо, згадуючи Грузію, ви думаєте лише про неперевершені вина, та не згадуєте про коньяки — то ви їх просто не куштували й взагалі ніколи не були в Грузії!
 
Факт 4
Під час розкопок в Картлі були знайдені найдавніші винні глечики та інші свідоцтва грузинського виноробства, що датуються VI століттям до н. е.

Факт 5
Henri IV вважається найдорожчим коньяком на планеті.  Його склад був придуманий в 1776 році.  Коньяк Henri IV виготовляється прямими нащадками короля Генріха четвертого.  Витримка напою становить понад 100 років.  Розливається в пляшки зроблені з 24-каратного золота, прикрашається 6500 алмазами.  Пляшка такого коньяку обійдеться в 2 мільйони доларів.
 
Факт 6
Країна, яка найбільше любить коньяк - Китай.  97% виготовленого у Франції коньяку експортують у Піднебесну.
 
Факт 7
Коньяк і бренді відрізняються виключно назвою.  Річ в тім, що Коньяк - французька провінція, і цю назву може носити тільки та продукція, що була створена у Франції.  Саме там дотримані особливі стандарти якості, яких суворо притримуються всі коньячні будинки.
 
Факт 8
Найдорожчий коньяк був проданий в Парижі за 4 мільйони гривень в 2011 році.  Коньяк має назву Cuvee Leonie і був створений у 1858-му.  Пляшка, що містить 750 мілілітрів коньяку, була інкрустована золотом і дорогоцінним камінням
 
Факт 9
Коньяк закушують лимоном тільки в пострадянських країнах.  Традицію цю на Заході називають "а ля Ніколя" в честь Миколи II, який і привніс цей ритуал у вживання коньяку.
 
Факт 10
Коньяк - улюблений напій прем'єр-міністра Британії Вінстона Черчилля.  Політик щодня випивав пляшку 50-градусного коньяку "Двін".  Він вважав, що саме коньяк допомагає йому приймати неординарні та карколомні рішення.
Поділіться цією програмою з друзями!
⌚ Раніше звучали ще раніше
02:05
Sound Of Legend
Sweet Dreams (Are Made of This)
02:01
Океан Ельзи
Тримай
01:57
Robin Thicke & T.I. & Pharrell Williams
Blurred Lines
👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!
📱 Слухайте зі смартфона
Адель Мотенко
Допомагаємо разом
Адель Мотенко
Приватбанк (UAH):
4731 1856 2001 8520,
5168 7427 3262 4394
Мотенко Наталя Олександрівна
 
5168 7554 3421 1948,
Мотенко Андрій Ігорович