Гостинна Грузія

Гостинна Грузія
Грузія – дружня нам країна, а грузини – гостинний, привітний, душевний народ. Але також грузини горді та принципові. Ми бажаємо, щоб наші країни товаришували. А щоб потоваришувати із грузином слід знати грузинські традиції. Отже, наводимо вам перелік традицій, які допоможуть завоювати серце будь-якого грузина. Гамарджоба, Генацвале!
 
1. У Грузії м’ясо прийнято їсти руками. Це надає страві особливого смаку. Те ж саме відноситься і до національної страви – хінкалі. Якщо ви вирішите вживати м’ясо або хінкалі за допомогою столового приладу, відразу зрозуміють, що Ви не місцевий.
 
2. Гість в грузинському домі має ледь не королівський статус. Щохвилини привітні господарі пропонують гостеві різноманітні частування. Грузини наполягають, щоб ви були в їхньому домі якомога довше. Якщо гостю сподобається якийсь предмет в будинку, він одразу ж отримує його в подарунок.
 
3. Грузини рідко ображаються на що-небудь, проте не здумайте відмовлятися від частувань - там це сприйметься як образа. Усміхніться, подякуйте хазяєві будинку, та пригостіться смаколиком, створеним з душею. І вам смачно, і господар щасливий.
 
4. Грузинська поезія оспівує гостинність більше, ніж хоробрість або вміле поводження зі зброєю. На сьогодні нараховується більше 5 тисяч пісень, творів, а також поезій, що описують привітність грузинів. Грузинський фольклор описує щедрого господаря як володаря свого життя.
 
5. Грузини не відпускають гостей спати раніше першої ночі. Так завелося, що якщо до грузинської родини навідуються друзі або знайомі, то веселощі мусять тривати до глибокої ночі. Якщо ж вам захочеться піти раніше, наприклад о 10-й, існує загроза, що вас більше не запросять. Тож вдосталь відсипайтеся заздалегідь, аби присвятити ніч запальним грузинам.
 
6. Грузини дуже ображаються, коли хтось при них їсть хачапурі по-аджарськи за допомогою столових приладів. На думку грузинів, це демонструє зневаагу до національної страви. Запам’ятайте. Хачапурі по-аджарськи їмо руками! Серединку розмішуємо ножем та виделкою, відкладаємо прилади, відламуємо скибочки хліба та мокаємо у начинку. Смачного!
 
7. Грузини обожнюють дарувати та отримувати подарунки. Тож ідучи у гості, подбайте про символічний, але небанальний презент хазяям оселі. Вартість подарунка абсолютно не важлива, головне щоб він був подарований від чистого серця.
 
8. Вирушаєте до грузинів у гості? Запам’ятовуйте правила вітань. Головним в грузинській сім'ї був і є чоловік. Вітаймося першим із ним. Дівчаткам з народження прищеплювали скромність і стриманість. Тож із представницями прекрасної половини вітаймося тільки тоді, коли голова родини представить вам дівчат самостійно.
 
9. Гостюєте в грузинів і починаються танці? Не здумайте відмовитися! Навіть якщо не знаєте рухів – танцюйте, імпровізуйте! Якщо пляше вся родина, а ви смиренно сидите на стільці – це може дуже образити господарів і зачепить достоїнство голови родини.
 
10. А ви знали, що кожні грузинські посиденьки завжди розпочинаються з двох обов’язкових вітальних промов господаря оселі? Звучать вони так: «Молюся за цей дім, щоб в ньому ніколи не згасло світло», та «За всіх людей, що зібралися у гості». Ось такі вони, гостинні грузини!

Партнер проекту - Adjari.
Поділіться цією програмою з друзями!
⌚ Раніше звучали ще раніше
17:51
MOLFAR
Алхімія
17:48
Chainsmokers
Don't Let Me Down (feat. Daya)
17:43
Vanotek
Back To Me (feat. Eneli)
👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!
📱 Слухайте зі смартфона
Закирничний Владислав, 5 років
Допомагаємо разом
Закирничний Владислав, 5 років
Донецька обл., м. Маріуполь
Діагноз: нейробластома правого наднирника
Мама Вікторія 098-289-10-48