Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Marshmello & Jonas Brothers Leave Before You Love Me

Водохреще 19 січня: як святкувати

Водохреще 19 січня: як святкувати
18.01.2022
2405
19 січня - одна з 12 найважливіших дат в християнському календарі, яка об’єднує два свята: Хрещення Господне та Богоявлення. Згідно з Євангелієм, саме в цей день Іоанн Хреститель на річці Йордан хрестив Ісуса Христа, який оголосив себе Месією та Спасителем.

Напередодні Водохреща віряни святкують другий Святий Вечір, до якого готують пісні страви — смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці, кутю та узвар. В цей вечір дівчата традиційно збирались на ворожіння, і навіть зараз дехто шукає «судженого-ряженого» в дзеркалі або уві сні.

На другий день зранку ходили до церкви святити воду. Цією свяченою водою починали трапезу, нею ж господар кропив усіх членів сім'ї, хату та криниці. В цьому обряді язичницькі ритуали поєднались з церковними.

Свячена вода

Вважається, що на Водохреще будь-яка вода має лікувальні та очисні здібності, - навіть та, що не освячена у церкві. Ці здібності зберігаються напрочуд довго. Тому 19 січня люди набирають воду в найближчих водоймах, бюветах чи навіть просто «з-під крану».

Цю рідину використовують протягом року для лікування хворих та захисту приміщень від нечисті. Також воду з криниці чи талого снігу вважають чарівним косметичним засобом: вона начебто повертає красу та молодість.

Хрещенські купання

З давних-давен вважалося, що купання на Водохреще зміцнює здоров’я і позбавляє від хронічних хвороб. З одного боку, водні процедури та свіже повітря – це справді корисно. З іншого – це неабиякий стрес для організму. Тож планувати купання в крижаній воді краще заздалегідь, готуватися та загартовуватися.

Якщо ви збираєтесь пірнути в ополонку вперше в житті, скористайтеся порадами, які надає МОЗ України.

Купайтеся лише в спеціально обладнаних місцях із перевіреним дном. Їх перелік є в інтернеті. Там чергуватимуть медики та рятівники. Але добре, якщо поруч з вами будуть рідні або друзі.

Перед зануренням у воду обовязково зробіть енергійну розминку.

Занурюйтесь у воду поступово. Якщо ви одразу пірнете з головою — це може призвести до різкого переохолодження організму.

Залишайтеся у воді не довше 3–5 секунд. Навіть людям, які практикують загартування водою роками, не варто перебувати в ополонці довше 1,5–2 хвилин.

Також пам’ятайте правила безпеки під час пандемії та уникайте скупчення людей. Бережіть себе!

Святкові прикмети

Здавна люди з особливою пильністю спостерігали за всім, що відбувається 19 січня. Збереглося багато прикмет, пов'язаних із цим днем. Наприклад, повний місяць віщує повноводдя навесні - до речі, цього року напередодні свята якраз відбулася Вовча повня

Хмарний день означає хороший, родючий рік, а от ясне та безхмарне небо, навпаки, вважається ознакою того, що буде неврожай. Сніжна погода також є хорошим знаком, а от відсутність опадів віщує посушливе літо. Існує також прикмета, пов'язана з обрядом хрещення: вважають, що людина, яку хрестили 19 січня, обов'язково матиме щасливу долю.

А якщо ви вірите в дива та прикмети, нагадаємо про ретроградний рух Меркурія та Венери, який також впливатиме на життя найближчим часом.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки