День бабака: що варто та не варто робити

День бабака: що варто та не варто робити
02.02.2022
2620
День бабака – веселе народне свято, яке відзначають щороку 2 лютого. Цей символічний день передбачення погоди має давню історію. 
 
Все почалося ще в стародавньому Римі, щоправда тоді це був День їжака. Тваринку будили, щоб дізнатися, як скоро настане тепло, чи чекати ще заморозків. Згодом свято поширилося і відзначати його стали в Європі. Північна Німеччина підхопила звичай, але їжака вже замінив борсук. Офіційним святом День бабака вперше став у 1886 році. А особливу популярність свято набуло після виходу фільму «День бабака» 1993 року з Біллом Мюрреєм у головній ролі.
 
 
Основною традицією свята є розбудити «відповідального» бабака та трактувати його поведінку. Якщо день є сонячним та безхмарним, бабак бачить свою тінь, лякається та ховається у нору – це означає, що потепління найближчим часом не буде, варто чекати ще щонайменше 6 тижнів зими. А от якщо день похмурий і бабак не бачить своєї тіні, тваринка сміливо виходить з нори – це означає, що весна буде ранньою.


 
Важко назвати такий прогноз точним, адже збувається він, за різними даними, лише приблизно в половині випадків. Тому цей звичай, як і саме свято, має здебільшого символічний характер – у багатьох країнах проводять тематичні вечірки та навіть фестивалі, закликаючи прихід весни.
 
Окрім традицій, пов’язаних з бабаком, у свята з’явилося чимало інших прикмет. Вважають, що не тільки тваринка у цей день вирішує, якою буде весна, а й кожна людина визначає це для себе. Саме тому є певні поради на цей день.
 

Що варто робити:


Веселитись, влаштовувати посиденьки з друзями;
 
Тішити себе та інших подарунками;
 
Пробачати собі помилки;
 
Переглядати кумедні відео;
 
Позбавлятися від непотрібного.
 

Що не варто робити:


Сваритися та критикувати інших;
 
Перебувати у смутку, жалітися на життя;
 
Перевтомлюватись;
 
Ризикувати, погоджуватися на сумнівні пропозиції;
 
Гуляти в пізню пору.
 
А якщо ви хочете дізнатися, якою буде для вас не лише весна, а й увесь рік – читайте наш точний гороскоп на 2022.
 
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана