Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Олімпійський скелетоніст Влад Гераскевич в гостях у Хеппі Ранку

Олімпійський скелетоніст Влад Гераскевич в гостях у Хеппі Ранку
17.02.2022
5883
Юля Карпова представила Влада Гераскевича та запропонувала «відновити справедливість, бо не так гучно зустрічають олімпійців зимою, як влітку», після чого в студії пролунали гучні овації.

Даня Бєлий попросив Влада пояснити, що таке «скелетоніст», адже, на його думку, слухачі уявляють людину в білому халаті, яка показує, де знаходяться ребра.

«Якщо легко пояснити, то уявляємо собі гонку болідів на льоду, але ти летиш не в автівці, а на металевій платформі без мотора. Розганяєшся, стрибаєш на неї і намагаєшся якомога швидше доїхати до фінішу», - розповів спортсмен.

Його особистий рекорд – 145 км/год. Хлопці-ведучі емоційно прокоментували: «Це жесть» та «Хай бог милує». А Карпова заявила: «Це навіть не так швидко, як я їхала по трасі Київ-Житомир, це трошечки швидше». До речі, Влад приніс із собою шолом, в якому виступав на Олімпіаді, і дозволив Юлі приміряти.Влад Гераскевич та Юля Карпова

Влад Гераскевич щойно повернувся з виступу на Зимових Олімпійських іграх в Пекіні. Ведучі запитали, як проходили будні українських спортсменів на Олімпіаді.

«Мені є з чим порівнювати, це вже мої другі Олімпійські ігри, перші були в Кореї. Звісно, ковід псує враження. Але все одне це залишається найвеличнішим святом спорту. Там цікаво, доволі круто все організовано, хоча є і декілька нюансів. Житло доволі маленьке – напевне, 17 метрів на двох. Може, десь так само, як в наших гуртожитках, тільки тарганів немає – їх вже всіх з’їли», - пожартував спортсмен.

Юля відразу зацікавилась, чим годують спортсменів. Влад відповів:

«Ми всі знаємо, що в Україні найсмачніше, і з нами ніхто не зрівняється в цьому плані. Але по харчуванню там все добре – є європейська кухня та місцева кухня. Їдальня працює 24/7, тому в будь-який час щось можна було знайти собі поїсти. Але, звісно, вдома набагато смачніше і рідніше».

Даня нагадав, що Влад Гераскевич – саме той хлопець, який розгорнув плакат «No war in Ukraine» («Ні війні в Україні») на Олімпійських іграх та потрапив до новин. Юля запитала гостя, звідки виникла ідея та як відреагували на неї інші члени команди.

«Я люблю скелетон і люблю ставити собі якійсь цілі та досягати їх. Але це все не має значення, коли в країні починається війна. Ця країна, ці люди – українці – дали мені дуже багато. Україна дає мені можливість займатися улюбленою справою. І я побачив, як можу допомогти в цей скрутний момент, щоб принести мир в нашу країну», - розповів спортсмен. На питання, чи був він покараний за цей вчинок, Влад відповів: «На щастя, міжнародний олімпійський комітет відреагував нормально. Вони також побачили, що це заклик до миру, а не політична акція. Тому ніякого покарання не було».Фото з radiosvoboda.org

Далі ведучі запитали гостя, скільки коштує зайнятися скелетоном.

«Якщо ми говоримо про рівень кубка світу, то так, це дорого. Сам скелетон коштує приблизно 10 тисяч євро. Ковзанів має бути багато, тому що під різні треки та навіть погоду треба мати різні ковзани, а ціна комплекту десь тисяча євро. Боротьба йде за соті долі секунди, потрібна дуже висока щільність та коштовні матеріали – карбон, титан, з якими працювати дуже тяжко, тому це коштує чимало», - зізнався спортсмен.

На питання Юлі, куди звертатися людині, яка раптом захотіла опанувати скелетон, Влад розповів:

«В нас молода федерація і молодий вид спорту. Всього 7 років тому він з’явився в нашій країні. Тому, на жаль, поки що немає цих секцій, але ми дуже активно над цим працюємо. Вже незабаром в нас з’явиться стартова естакада, на базі якої буде секція скелетону, куди буде проводитись набір людей. Найкращі будуть виїжджати за кордон кататися на треку і виборювати свої місця під сонцем».

Хас здивувався, що в нас є спортсмени зі скелетону, але немає місця, де тренуватися, та запитав, з ким та де тренується Влад. Виявилось, незмінним тренером є батько олімпійця, а тренуватися доводиться за кордоном. 

«Це звичайна річ для більшості зимових видів спорту. Але це дуже тяжко емоційно, бо ти просто не бачиш по півроку рідних, близьких, друзів», - поділився спортсмен.

23-річний Владислав Гераскевич – перший в історії України скелетоніст, який здобув олімпійську ліцензію. В 2018 році на Олімпіаді в Кореї він показав 12 результат, а зараз став 18. Взагалі українська збірна поки на 23 місці. Нещодавно Олександр Абраменко приніс збірній перше срібло в лижній акробатиці. Олімпіада в Пекіні триває до 20 лютого, тож є шанс покращити наші результати.

А от з майбутнім результатом України на Євробаченні все ще менш зрозуміло, адже вчора стало відомо, що Alina Pash не братиме участі в конкурсі.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки