Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Христина Соловій Тримай

Як вибрати кондиціонер?

Як вибрати кондиціонер?
12.05.2022
4203
Весна 2022 року назавжди запам’ятається кожному українцю. Багато хто з нас ще й вимушено змінив місце проживання. Але - життя триває, і намагатися зробити його комфортнішим – це нормально. Час згадати про прийдешнє літо: «перевзути» автівку, змінити гардероб, подбати про комфорт і клімат в домівці.

Ще двісті років тому людство не могло ефективно знижувати температуру в приміщенні, на відміну від обігріву. Вентилятори, щільні гардини на вікнах, протяг, зволоження повітря – ось і все, що могло подолати літню спеку. Нарешті в 1902 році американець Вілліс Керрієр винайшов кондиціонер. За принципом дії він був подібним до хатнього холодильника, який, до речі, був запатентований в 1895 році французом Марселем Одіфреном.

Але потім кондиціонер став складнішим, тому обрати його набагато важче, аніж холодильник. Інтернет-магазини пропонують великий вибір моделей та цін: https://comfy.ua/conditioner-split/. Як зорієнтуватись і обрати саме те, що потрібно вам?

Що впливає на вибір кондиціонеру

Задача: кондиціонер може просто охолоджувати, а може також зігрівати (так звані пристрої «зима-літо»), очищувати і навіть сушити та іонізувати повітря.

Площа домівки: мульти-спліт системи змінюють клімат у цілому приватному будинку чи офісі; найменші мобільні пристрої впливають на робочий стіл чи ліжко; але частіше за все потрібен стандартний кондиціонер, розрахований на одну-дві кімнати.

Бюджет:
  • Оберіть, хочете ви сплатити всю суму чи оформити кредит або плату частинами (розстрочку).
  • Поміркуйте про додаткові функції, що впливають на ціну: чи дійсно всі вони вам конче потрібні.
  • Майте на увазі, що відомі бренди та дизайнерські моделі (є й такі) коштують дорожче.
  • Дізнайтесь, чи входить в покупку доставка, встановлення та гарантія на кондиціонер.Який тип кондиціонеру вам потрібен


Спочатку вирішіть для себе головне – як довго ви плануєте мешкати саме тут? Якщо це тимчасове житло, оберіть мобільний кондиціонер. Це пристрій, який можна пересувати з місця на місце, головне – вивести за вікно вихідний патрубок (трубку для конденсату). Портативний кондиціонер -  компактний та простий в користуванні. Він здатен охолоджувати та гріти повітря, а також працювати в якості вентилятора.

Спліт-система – це набір з двох (або більше) пристроїв. Зовнішній блок (конденсатор) монтується за вікном, а внутрішній (випарник) розміщується на стіні або стелі. Мульти-спліт-система – це один зовнішній блок та кілька внутрішніх (звичайно до 9). Але в кожному приміщенні можна налаштовувати свою температуру.

Канальний кондиціонер – це система, яка потребує вмонтованих теплопроводів, через які повітря поступає одночасно в усі приміщення. Вона найчастіше використовується в офісних та виробничих будівлях, іноді – в житлових новобудовах, але її вибір - то клопіт забудовника.

Також кондиціонери розділяються за типом компресора на інверторні та звичайні. Інвертор дозволяє плавно змінювати частоту обертання двигуна, завдяки чому потребляє менше електроенергії, працює тихіше та служитиме значно довше. Тому навіть якщо інверторний кондиціонер коштує дорожче – в довгостроковій перспективі він може бути вигіднішим.  

Що ще варто пам’ятати про кондиціонери

Якщо виконувати прості правила, кондиціонер служитиме довше, а ви почуватиметеся вдома комфортніше.
  • Зачиняйте вікна та двері, коли працює кондиціонер. Якщо треба провітрити приміщення – вимкніть пристрій.
  • Не робіть температуру «захмарною». Якщо на вулиці +30, а вдома +16 – ця різниця занадто велика і може бути небезпечною для здоров’я. Фахівці радять підтримувати температуру на рівні +18-20 градусів. 
  • Зволожуйте повітря: робіть вологе прибирання, використовуйте зволожувач, вирощуйте кімнатні рослини. 
  • Вчасно обслуговуйте техніку – хоча б раз на рік викликайте майстра, який проведе чистку та профілактику. Тоді кондиціонер служитиме вам довго та безвідмовно. І головне: нехай над вашою домівкою буде чисте мирне небо!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки