Гвоздика – символ любові та мужності

Гвоздика – символ любові та мужності
23.08.2022
4418
В багатьох культурах ця рослина має особливе значення: для християн вона символізує любов та самопожертву, в ісламському світі це одна з чотирьох квіток, що зростає в раю, в Японії словосполучення «японська гвоздика» є ідіомою, що відображує національний ідеал жінки – міцної духом, вірної і водночас невимовно жіночної.  


Різноманіття гвоздикових суцвіть величезне, вони бувають крупними та мініатюрними, пухнастими та гофрованими, духмяними та такими, що не мають аромату, червоними, білими, жовтими, кольоровими – вибір безмежний! Загалом існує близько 350 сортів (зразки представлені на фото каталогу Украфлора), а виключне право їхньої реєстрації належить Королівському садівничому товариству Великої Британії. Тож справді, гвоздика – це щось особливе, таке, що вабить і вимагає одночасно. В чому ж її секрет?

Квітка бога

Латинська назва рослини Dianthus – це похідна від грецького Зеус (Зевс) та анфос (квітка), тобто, квітка Зевса – верховного бога грецького пантеону. В такому вигляді назва перейшла до римлян, а потім сутність назви підхопили християни, де гвоздика символізувала сльози Богоматері за стражданням Ісуса. Згодом сакральна квітка набула визнання всієї Європи, а в набожній католицькій Іспанії навіть стала національним символом. Втім, вона не завжди мала релігійне забарвлення, з часом у гвоздики з’явилися ще й суто мирські призначення:
 • у фламандському портретному живописі XV-XVI сторіччя червона квітка в руках зображеної дівчини означала заручення;
 • під час Французької Революції дворяни йшли на страту з такою квіткою в петлиці, що значило готовність безстрашно прийняти смерть;
 • у XIX сторіччі гвоздикова бутоньєрка на лацкані стає невід’ємним атрибутом англійських денді;
 • в Німеччині червоними бутонами позначали себе соціалісти;   
 • студенти Оксфордського університету під час іспитів і понині носять гвоздичку на щастя: білу – на перший іспит, червону – на останній, рожеву – на будь-який проміжний. 

Сьогодення

Наразі гвоздика є найпопулярнішою букетною квіткою, яка має чудовий вигляд як в урочистих монобукетах, так і в яскравих збірних композиціях. До її переваг належать 
 1. Універсальність. Етикет дозволяє дарувати гвоздики і жінкам і чоловікам.
 2. Здатність гармонійно поєднуватись з іншими квітами.
 3. Великий асортимент кольорів. 
 4. Ненав’язливий аромат. 
 5. Незалежність від сезонів. Купити ці квіти можна завжди.
 6. Стійкість, здатність тривалий час зберігати свіжість.
 7. Доступна ціна.

Вибрати або створити найбільш відповідний нагоді букет можна в квітковому салоні Ukraflora.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава