Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
DNCE Cake By The Ocean

Чи потрібен телевізор в сучасній домівці

Чи потрібен телевізор в сучасній домівці
21.10.2022
2124
Історія винаходу

Ще сто років тому телевізорів не існувало, а зараз люди часто кажуть, що в них вдома вже немає цього пристрою. Невже ера телевізорів минула так швидко?
Ідея пристрою, що передає зображення, які рухаються, з’явилась ще в кінці 19 сторіччя. Розробка відбувалася одночасно в кількох країнах. Тому важко довести, хто саме першим винайшов телевізор. Але вже в 30-ті роки 20 сторіччя почалося серійне виробництво. Перші телевізори були великі, дорогі та, звісно, чорно-білі.

Ера кольорового телебачення почалась в розвинутих країнах у 70-ті роки. Саме тоді перегляд телепрограм став найголовнішим видом сімейного відпочинку. В СРСР хороший телевізор деякий час був предметом розкоші, тому на «вечірні новини» дехто ходив до сусідів. Зараз же кожна українська родина може дозволити собі купити телевізор, а часто і не один.

Телевізор VS комп’ютер

Ті, хто під час соціологічних опитувань заявляють, що не мають удома телевізора, частіше за все – молоді самотні люди. Проте вони мають комп’ютер, смартфон, планшет чи інші гаджети. Це персональні пристрої, які містять особисту інформацію, тому вони не можуть бути предметами загального користування.

Але для дітей та людей похилого віку телевізор – найбільш звичний та зрозумілий розважальний пристрій. Тому, якщо мова йде про родину – один телевізор значно кращий, ніж декілька індивідуальних гаджетів. До того ж, як приємно зібратися разом за вечірнім переглядом улюбленого фільму чи футбольного матчу!

Сучасні телевізори, що підключені до інтернету, виконують частину функцій комп’ютера – пошук інформації в мережі, трансляція телеканалів, перегляд аудіо- та відео, текстів та зображень. Також телевізор можна використовувати як ще один великий екран для звичайного комп’ютера. Звісно, ще зручніше використовувати всю техніку в системі «розумний дім».

Який телевізор вибрати для дому

В інтернет-магазинах телевізори часто сортують не лише за ціною та брендом виробника, але й за типом приміщення: «для кухні», «для дитячої» і так далі. Що це означає:
  1. Основне - розмір; пам’ятайте, що діагональ екрана вимірюється в дюймах (1 дюйм = 2,54 см). Якщо для невеликої кухні достатньо 24 дюйма, то кімната для домашнього кінотеатру може вмістити діагональ 98 дюймів.
  2. Технології; маленькі діти дуже швидко опановують техніку, але зайві функції їм не потрібні, як і людям похилого віку.
  3. Тип кріплення; телевізор може бути розміщений на стіні, стояти на ніжках або мати обидва варіанти.

Технології, варті уваги при виборі
  • Smart TV – так взагалі називають пристрої, що мають вбудоване підключення до інтернету
  • ThinQ AI – а ось це вже технологія справжнього штучного інтелекту, яка дозволяє створювати індивідуальні налаштування і використовувати всі можливості на повну
  • WiFi та Bluetooth – забезпечують можливість бездротового підключення до інтернету та керування пристроєм, наприклад, зі смартфона
  • HDR – це розширенний діапазон кольору і контрастності зображення, що робить картинку «живою»
  • Голосове керування – зручна функція як для дорослих, так і для дітлахів, що ще не вміють читати та писати, але здатні знайти та запустити улюблений мультфільм

За типом екрану зараз найпопулярніші LED-телевізори, тобто світлодіодні. Технології LCD та плазмові вважаються вже застарілими, не кажучи вже про громіздкі телевізори зі скляним кінескопом. Тож, технології розвиваються, і телевізор все ще залишається обов’язковою частиною домашньої техніки. Головне, щоб у вашому домі панували любов та добробут. А Україна була мирна, вільна та незалежна.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки