Як зрозуміти, що погіршився зір та необхідно відвідати офтальмолога

Як зрозуміти, що погіршився зір та необхідно відвідати офтальмолога
31.10.2022
3158
Поганий зір — то є одна з найбільш поширених проблем зі здоров’ям сучасної людини. Кількість людей, що мають ті чи інші вади зору невпинно зростає. Це, звісно ж, дуже невтішна ситуація, але її причини цілком зрозумілі. В поточних реалія на нашу зорову систему одночасно впливає ціла низка негативних чинників, наприклад: постійна робота за комп’ютером, шкідливе сонячне проміння, надмірне зорове навантаження на очі та інше.

Діагностика зору — елементарна профілактична процедура, яка дозволяє оцінити стан зору та здоров’я очей, а також виявити будь-які наявні порушення. Її варто проходити щонайменше раз на рік усім, а не лише тим, хто вже має певні захворювання очей. Взагалі в офтальмології вважається. що своєчасність у виявленні проблем зі здоров’ям очей — то є перший крок до їх успішного лікування. Тож потрібно бути максимально уважним до стану своєї зорової системи та за наявності будь-яких нарікань відразу звертатися до лікаря-офтальмолога.

Зібрали перелік головний симптомів, що можуть вказувати на погіршення гостроти зору та потребу якомога швидше відвідати лікаря для перевірки зору. Труднощі з чітким баченням на відстані 

Якщо ще зовсім недавно ви з легкістю могли впізнати обличчя знайомої людини на відстані кількох метрів, прочитати напис дрібним шрифтом з великої відстані, а вже сьогодні вам це дається з труднощами, або ж взагалі неможливо — це перший та найбільш очевидний симптом зниження гостроти зору. Не чекайте, поки ситуація погіршиться та труднощів з баченням стане ще більше, а відразу заплануйте прийом у лікаря-офтальмолога. 

Більш часті та інтенсивні головні болі 

Головний біль може бути симптомом цілої низки хвороб, при цьому не лише офтальмологічних. Втім якщо тригером головного болю є читання, робота за комп’ютером, водіння, тобто заняття, що пов'язані із зоровим напруженням — ймовірно причина болю криється саме в проблемах з очима. Коли є порушення гостроти зору, очі не можуть нормально фокусуватися на предметах на певній відстані. Через це, аби щось розгледіти доводиться надмірно напружувати очні м’язи — саме перенапруга цих м’язів може викликати головний біль. 

Стало важче бачити в темноті

Якщо ви не можете орієнтуватися в темноті без додаткового освітлення, хоча раніше у вас не виникало з цим проблем — це теж сигнал до необхідності перевірити зір. Про те, що бачення в темноті погіршилося може свідчити довга адаптація до темноти в кімнаті, після того як вимкнути в ній світло.

Двоїться в очах 

Подвійне, а то й потрійне зображення предметів на відстані — це досить серйозний симптом. Якщо таке трапилось одного разу, то, можливо, це наслідок простої перевтоми, але якщо у вас регулярно двоїться в очах — це може свідчити про проблеми з очними м’язами, рогівкою та навіть катаракту. Ігнорувати цей симптом в жодному разу не можна.

Відчуття тиску в очах 

Відчуття сильного дискомфорту та тиску, що надходить ніби зсередини очей, з очного дна, може свідчити про наявність досить серйозних офтальмологічних захворювань. Як-от глаукома, наприклад. Втім якщо у вас є цей симптом, не потрібно робити поспішні висновки та самостійно діагностувати собі глаукому. Краще за першої ж можливості відвідати лікаря-офтальмолога та пройти діагностику очей.

Дбайте про здоров’я своїх очей повсякчас! Адже не дуже важливо і необхідно.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава