Сьогодні як ніколи актуальна портативна техніка, яка може працювати автономно. Навіть палкі прихильники потужних стаціонарних комп’ютерів визнають, що переміщати процесор, монітор та іншу периферію важко, до того ж треба мати джерело живлення для 2-3 приладів замість одного. Ноутбук же легко взяти з собою в коворкінг чи в подорож, він деякий час тримає заряд та може живитися від портативної станції. А головне – під час відключення світла він врятує всю родину: батьки можуть спілкуватися з колегами та працювати, малеча – дивитися мультики, школярі та студенти – вчитися та постити щось в соцмережі. Але ж як обрати універсальний ноутбук?
Більшість магазинів техніки пропонує великий вибір ноутбуків різних брендів, кожен з яких, як, наприклад,
https://y.ua/noutbuki/xiaomi, має кілька моделей. Перш за все, вони класифікуються за призначенням.
Типи ноутбуків
Іміджеві – це відомі моделі популярних брендів, що є не лише інструментом для роботи, але й статусним аксесуаром. Звісно, їх якість гарантована, але й ціна вища за аналоги менш «гучних» брендів.
Ультрабуки – частіше за все як раз іміджеві моделі. Корпус з алюмінію дозволяє зробити пристрій максимально легким та тонким. Але він захищає «начинку» не краще, ніж пластик. Тому про ультрабук треба дбати як про будь-який недешевий пристрой.
Геймерські – розраховані на специфіку сучасних ігор. Тож вони мають високу продуктивність та якісну матрицю для найвищого задоволення від гри. А за задоволення, як відомо, треба платити окремо. Зазвичай затятий геймер – єдиний користувач недешевого ігрового лептопа.
Трансформери – це ноутбуки, у яких екран може повертатися, згинатися чи повністю від’єднуватися від корпусу з клавіатурою. Фактично такий екран перетворюється на планшет, який керується дотиком пальця чи стилоса. Такі моделі зручні для навчання та деяких дизайнерських задач, але потрібують акуратного поводження.
Мультимедійні ноутбуки – більш універсальни моделі. Вони поєднують потужність, необхідну для бізнес-задач, та параметри зображення та звуку, що дозволяють дивитися відео та слухати музику достатньо якісно без додаткових пристроїв, наприклад, професійних аудіо-колонок.
Ноутбуки з категорії
«для роботи» – це надійні та невибагливі моделі, як правило, в середній ціновій категорії. Саме вони підходять для загального використання всіма членами родини. Щоб для кожного користувача зберігались особисті настройки, варто встановити роздільний доступ. Тоді, наприклад, у дитини буде налаштований «батьківський контроль», а літня людина не буде вимушена щоразу «гугліти» улюблений серіал.
Окремо варто зазначити, що нетбук та ноутбук – це не синоніми. Зазвичай нетбуки мають невелику вагу та розмір – діагональ екрану до 13 дюймів – та програмне забезпечення з обмеженими функціями в порівнянні з ноутбуком. Тож, нетбук підійде для виконання деяких задач, але не може бути універсальним пристроєм для всієї родини.
Додаткові функції, варті уваги при виборі ноутбука
- Швидка зарядка – це дуже доречна зараз функція, яка не потребує пояснень.
- Підсвічування клавіатури – теж зрозуміла річ; звісно, воно потребляє трохи заряду акумулятора, але значно менше за USB-освітлювач.
- Вбудована камера – це те, що є далеко не в усіх моделях. Деякі користувачі свідомо обирають окрему камеру. Але, якщо ви не професійний блогер, якому треба вести стріми з високою якістю зображення – вбудована камера вас влаштує.
Як продовжити термін служби ноутбука
- Ноутбук розрахований на цілодобову роботу. Але варто повністю вимикати його на ніч, а не просто закривати кришку.
- Середній час роботи ноутбука від батареї – до 5 годин. Щоб акумулятор витримав довше – увімкніть режим «збереження енергії», а Wifi та Bluetooth навпаки – вимкніть. Також варто зменшити яскравість екрану і, звісно, намагатися не користуватись USB-пристроями.
- Краще не розряджати батарею до нуля, а, якщо є можливість, – взагалі живити ноутбук «від розетці», навіть якщо є 100% зарядки.
- Якщо ви принесли ноутбук з вулиці в холодну пору – не вмикайте його, поки пристрой не стане кімнатної температури. Також не тримайте його в занадто теплому місці, бо це змушує систему охолодження надмірно працювати. Волога та пил, звісно, теж шкідливі для техніки.
Попри все – зараз час придбання подарунків та привабливих знижок в магазинах. Тож, бажаємо вам вдалого вибору!
Партнерський матеріал