Обладнання домашньої студії, тим більше для запису голосу, потребує якісного апарату, в тому числі
вокальних мікрофонів. Їхній вибір - чи не найскладніша та найдорожча задача з існуючих, бо справжніх компромісів в цьому сегментів техніки не так вже й багато. І тим не менше, за словами спеціалістів
інтернет-магазину Muzline, варіант є і у нашому матеріалі ми розглянемо перш за все ті, які дозволять вам зекономити ваші ресурси.
Два види бюджетних мікрофонів
Зрозуміло, що будь-яка категорія спеціалізованої техніки передбачає наявність у ній сегменту недорогих апаратів. Так, навіть існують вокальні мікрофони вартістю до сотні доларів, це дуже і дуже маленька ціна, зважаючи на особливості цієї техніки та очікування, які зазвичай мають користувачі-спеціалісти. Зрозуміло, що, якщо ви плануєте випускати комерційну аудіо продукцію, то такі апарати для запису голосу вам не підійдуть, або ж підійдуть якщо ви геній постпродакшну.
Але існують інші альтернативи:
- по-перше, це вокальні USB мікрофони. Через певні технічні особливості вони не дуже дорогі, але практичні, надійні і певною мірою універсальні, тобто підходять для використання майже в будь-яких напів професійних та професійних умовах. Вони дуже добре записують як дикторську мову, так і власне вокал.
- по-друге, кожна компанія, яка спеціалізується на виробництві мікрофонів, пропонує не тільки топові моделі, а й обов'язково напів професійні лінійки мікрофонів для користувачів початкового рівня. Якщо орієнтуватися на топові бренди, то в їхньому асортименті можна знайти цілком прийнятний варіант, який у розумних межах можна назвати бюджетним, орієнтовна вартість якого може складати від 200 доларів і вище.
Який з двох варіантів кращий, залежить від вашої мети - на яке навантаження ви розраховуєте, якого результату прагнете та якими вміннями володієте.
.jpg)
Останнє найбільш актуальне, бо в рамках бюджетної вартості можливості мікрофона часто компенсуються майстерністю звукорежисера. Окрім того, величезну роль грає ваша технічна схема, яку ви використовуєте - USB мікрофон можна підключати напряму до робочої станції (комп'ютера або ноутбука), а для використання звичайних моделей зі стандартним підключення вам знадобиться професійна звукова карта. Вибір останньої також дуже важлива річ і чималі витрати, які треба враховувати, плануючи бюджет домашньої студії.
Фахівці інтернет магазину Музлайн радять створити декілька робочих схем з плануванням, розрахувати їхню вартість і у тому числі закладати у бюджет вартість власної години роботи. Якщо більш дорога схема дозволить вам працювати швидше і ефективніше, то ваші витрати компенсуються набагато раніше і потреби економити на обладнанні не виникне.
Партнерський матеріал