Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Shouse Won't Forget You

Як вивчати англійську за допомогою пісень на різних рівнях володіння мовою

Як вивчати англійську за допомогою пісень на різних рівнях володіння мовою
07.02.2023
703

Вивчення англійської — довготривалий процес, який можна легко урізноманітнювати відповідно до своїх уподобань. Наприклад, якщо ви часто слухаєте музику на дозвіллі, то цілком можете поєднати це заняття з практикою англійської мови. Прослуховування пісень є чудовим способом для того, щоб поглибити свій словниковий запас, удосконалити навичку сприйняття мови на слух та тренувати вимову. Перший Кембриджський центр дає поради, як організувати цей процес та пропонує добірку пісень для різних рівнів володіння мовою.


Регулярність


У світі є десятки чи навіть сотні тисяч пісень, які допоможуть вам на шляху до вивчення англійської. Тож слухайте англомовних виконавців вдома, коли займаєтесь хатніми справами, дорогою до роботи, на навчання або в магазин. Нехай жоден ваш день не минає без музики. А якщо ви маєте список улюблених композицій — відтворюйте його постійно. Завдяки повтору ви поступово запам’ятаєте ритм пісні та нові слова, які розширять ваш словниковий запас.


Досліджуйте текст


Буває, що ви не одразу можете зрозуміти текст пісні. У такому випадку радимо знайти текст композиції та читати його паралельно з прослуховуванням. Це допоможе покращити навичку аудіювання. Ви також можете кинути собі виклик: спочатку слухати трек, а потім прочитати текст, щоб перевірити наскільки правильно все зрозуміли.


Записуйте фрази та слова


Для того, щоб краще запам'ятати нову лексику, випишіть незнайомі слова та вирази. Можете придумати власні приклади речень, які міститимуть вибрану лексику, або переписати фрагмент з тексту, де їх почули. За нагоди використовуйте вивчене на практиці. 


Розвивайте свою вимову


Правопис англійської мови часто є проблемою для тих, хто її вчить, оскільки далеко не завжди у ньому є логіка. Тож прослуховування музики допоможе навчитися правильної англійської вимови завдяки орієнтиру на те, як вимовляють певні слова співаки.


12 пісень для різних рівнів англійської


Для того, щоб практика мови за допомогою музики була ефективною, слід обирати правильні пісні. Варто звертати увагу на швидкість виконання та англійську лексику, яка там використовується. В ідеалі, ви маєте розуміти принаймні 80% з того, що чуєте. Тож далі пропонуємо список композицій, відповідно до рівня володіння мовою. 


Пісні для початкового рівня 
 

 1. The Cure — Friday I’m In Love

Пісня британського гурту The Cure ідеально підійде для того, щоб вивчити дні тижня та познайомитися з формами скорочень, які дуже поширені в повсякденному мовленні. Погляньте на текст:
Monday you can fall apart,

Tuesday, Wednesday, break my heart,

Thursday doesn’t even start,

It’s Friday I’m in love

 1. Bruno Mars — Just the Way You Are

 2. Adele — Hello

 3. Lady Gaga & Bradley Cooper — Shallow


Пісні для середнього рівня 
 

 1. Coldplay — Speed of Sound

 2. Miley Cyrus — Flowers

Завдяки композиції американської співачки Майлі Сайрус ви можете поповнити свій словниковий запас і розібратися з різними часами. Наразі пісня дуже популярна, тож, напевно, ви й так вже знаєте її текст:

I can buy myself flowers

Write my name in the sand

Talk to myself for hours

Say things you don't understand

 1. George Ezra — Budapest

 2. Dua Lipa — New Rules


Пісні для просунутого рівня


Якщо ваші знання англійської мови вже на достатньо високому рівні, то ви можете слухати пісні зі складнішим текстом або у дуже швидкому темпі. Ось кілька англійських пісень, які стануть у пригоді в такому випадку:

 1. Wake Me Up — Avicii

 2. Someone You Loved — Lewis Capaldi

У цьому тексті шотландського виконавця Льюїса Капалді є чимало ідіом. Наприклад, “let my guard down”, що означає "дозволити собі розслабитись і перестати очікувати на небезпеку" або простіше "втрачати пильність". Також можна вивчити сталий вираз “pull the rug”, що означає "раптово опинитися без важливої підтримки". Тож ви однозначно знайдете для себе цікаву лексику. 

 1. Blackalicious — Alphabet Aerobics

 2. John Legend — All of Me


У вивченні англійської за допомогою пісень добре те, що ви можете не лише покращувати свої знання мови, а й робити це із задоволенням, легко. Звісно, не варто оцінювати такий метод як повноцінний. Його можна використовувати як додатковий інструмент, якщо ви відвідуєте курси англійської мови онлайн чи займаєтеся з репетитором. Головне, памʼятайте, що навчання може приносити позитивні емоції та поєднуватися з вашими інтересами!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава