Скандал на Євробаченні-2023: участь росіянки обурила українців

Скандал на Євробаченні-2023: участь росіянки обурила українців
08.02.2023
1594
Нещодавно Чехія визначилася зі своїм представником на Євробаченні-2023. На Нацвідборі глядачі обрали гурт Vesna, який виступить на конкурсі з піснею “My sister’s crown”.
 
Рішення одразу викликало неоднозначну реакцію глядачів з України, адже в складі гурту – російська виконавиця Олеся Очеповська. Ба більше, пісня – про сестер, і натяк на дружбу між «сестринськими» народами України та росії особливо обурив аудиторію. 
 
«Концепція пісні пов’язана зі слов’янською традицією, яку підтримують загалом 13 європейських народів. Гурт представники різних слов’янських народів: Патриція, Бара та Маркета – з Чехії, Тереза – зі Словаччини, Таніта – з Болгарії, Олеся – росіянка, а також у пісні брала участь українська музикантка Катерина. Сестринство завжди було важливим для нас. Оскільки нас поєднують зв’язки співчуття, солідарності та підтримки, які ми хочемо поширити на решту світу, ми твердо віримо, що жінки мають природну потребу як у любові, так і в безпеці. Сестринство нашого гурту об’єднує нас, незважаючи на всі наші відмінності» - пояснили учасниці гурту у пості в Інстаграмі.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vesna (@vesna__music)В пісні “My sister’s crown” є рядки різними мовами: англійською, чеською, болгарською та українською. І чимало коментаторів з України зауважили, що російська співачка не має бути причетна до пісні з українським текстом. 
 
Таким чином, пост із поясненнями лише додав обговоренням резонансу попри те, що гурт також адресував слова підтримки Україні.
 
«Ще тоді, коли ми прийняли рішення записати пісню “My sister’s crown” і зареєструвати її на конкурсі, було зрозуміло, що цьогорічне Євробачення не відбудеться в країні-переможниці минулорічного конкурсу. Ми вирішили використати мистецтво, щоб віддати належне нашій рідній сестрі – Україні. Тому приспів пісні співається українською мовою. Оскільки Україна зараз переживає дуже складні часи, ми хотіли висловити нашу щиру підтримку Україні в цей важкий період» - йдеться в пості.


Євробачення-2023 пройде в Ліверпулі. Попри перемогу України в минулорічному конкурсі, організатори прийняли рішення про проведення Євробачення в Великій Британії, яка посіла другу сходинку. Причина такого рішення – неможливість гарантувати безпеку учасникам та глядачам через війну в Україні. 
 
Нашу країну цього року представлятиме гурт TVORCHI з піснею "Heart of Steel".А ще нещодавно гурт Антитіла присвятив трек "Фортеця Бахмут" подвигам військових.
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава