Мабуть, не існує людини, яка б ставилася до приготування їжі нейтрально. Кулінарити можна любити або ненавидіти. Краще все-таки любити, бо тільки страви, приготовані з позитивними емоціями, вдаються на славу. Навчитися готувати з любов’ю можна різними способами. Один з найдієвіших — встановлення телевізора на кухні. Звучить дивно, але з цим девайсом рутинна робота перетворюється на веселу розвагу або, навпаки, на медитацію.
Перегляд розважального контенту
Поєднання приємного з корисним — хитрик, який працює завжди. Комедійні телешоу, серіали, любительські відеоролики уприємнюють перебування на кухні. Головне — розташувати
телевізор 43 дюйма у зручному місці, щоб не доводилося постійно вертіти головою у намаганнях спіймати хоча б кілька кадрів.
Вимоги до розташування телевізора:
- якомога далі від мийки;
- на відстані від відкритого вогню та пристроїв, які сильно нагріваються;
- на рівні очей або трохи вище — навпроти робочої поверхні.
Сімейні посиденьки
У сучасних квартирах кухня і їдальня — частіше одна й та ж кімната. Отже, мотивацією до готування може стати той факт, що на обід або вечерю вся родина збереться за одним столом. Але реальність інакша: всі або розходяться по кімнатах з тарілками, або сидять в телефонах. Телевізор розв'язує цю проблему: можна дивитися щось разом і навіть обговорювати цікаві моменти.
Перегляд відеорецептів
Часто причиною негативного ставлення до кухарства слугує неприємний досвід з минулого. Наприклад, одна невдала спроба приготування борщу може назавжди викреслити його з сімейного меню. Щоб зняти «вето» з цієї чи будь-якої іншої справи, варто спробувати паралельне приготування за відеорецептами. Алгоритм дій простий:
- потрібно знайти на Ютубі або тематичному форумі слушний відеоролик з великою кількістю позитивних коментарів;
- прочитати опис до нього, щоб переконатися, що під рукою є всі потрібні продукти;
- переглянути відео від початку до кінця, щоб налаштуватися;
- уповільнити швидкість відтворення до 0,75 для кращого сприйняття інформації;
- повторювати всі дії за кухарем з відео.
Музичний супровід
На кухні доводиться проводити багато часу. Миття посуду, «ревізія» в холодильнику, попередня підготовка продуктів, прибирання після готування — усі ці процеси трудомісткі та надокучливі. Приємнішими їх робить гарний музичний супровід.
Слухати музику в навушниках на кухні незручно: дротові постійно за щось чіпляються, а бездротові — можуть випасти з вух. До того ж у них важко почути, що хтось кличе.
Використовувати ноутбук або планшет як музичний програвач небезпечно через ризик потрапляння вологи під корпус.
Телевізор з потужними вбудованими динаміками — те, що треба. На Смарт ТВ можна навіть завантажити додаток караоке, щоб підспівувати.
Спілкування
Переписуватися в соцмережах і паралельно готувати кашу чи суп складно. Доводиться постійно мити руки, щоб не замастити екран смартфона або планшета. Не встигаєш відвернутися на секунду, як їжа намагається «втекти» з каструлі.
Телек з підтримкою Skype, Telegram та інших месенджерів — чудова альтернатива. На великому екрані добре видно повідомлення, тому відриватися від кулінарних процесів майже не доводиться. До того ж можна використовувати засоби відеозв’язку.
Купувати для кухні дорогий телевізор не потрібно. Для покращення «взаємин» з кулінарією підійде навіть бюджетна модель з невеликим або середнім екраном і надійним кріпленням для настінного монтажу.
Партнерський матеріал