В останні вихідні березня Україна переходить на літній час. В ніч з 25 на 26 число стрілки годинників потрібно перевести на годину вперед. Перехід на стандартний час (який помилково називають зимовим) відбувається в останню неділю жовтня.
Першим ідею літнього часу в 1784 році запропонував Бенджамін Франклін, американський президент, обличчя якого прикрашає 100-долларову купюру. Але насправді впровадив ідею в 1908 році британський король Едвард VII, який, одначе, перевів час не в усій країні, а лише у власних маєтках.
В Україні перехід на літній час вперше відбувся в 1919 році. В 2011 парламент скасував повернення на стандартний час, але з 2013 року щорічна зміна часу була відновлена.
Зараз літній час застосовують у майже 70 країнах світу, зокрема в більшості країн Європи, окрім Білорусі, Ісландії та росії. Поза межами Європи є різні традиції щодо дати переходу на літній час і назад. У США є тенденція розширювати період дії літнього часу на кілька тижнів у порівнянні з європейським варіантом.
Ідея зміни часу мала на меті ефективніше використання денного світла. Але у цієї традиції є багато супротивників. Вони наголошують, що економія енергії не така вже велика, а зміна графіку погано впливає на здоров'я людини. Доведено, що навіть абсолютно здорові люди звикають до нового розкладу протягом двох тижнів.
Як полегшити цей перехід
- Спробуйте налаштуватися на новий режим ще на вихідних, тобто засинати і підійматися з ліжка трохи раніше.
- Починати день варто із контрастного душу – він допоможе вам прокинутися та почуватися бадьорими попри ранній підйом.
- Одяг та усе необхідне готуйте з вечора, аби не витрачати на це зайвий час вранці.
- Вживайте здорову корисну їжу.
- Уникайте зайвих стресів та будьте уважнішими за кермом – адже не лише вам перевід годинника спричинив незручності.
А щоб покращити настрій зараз, дізнавайтеся, що на вас ще чекає цієї весни, в нашому точному
гороскопі.