Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Domiy Нагадай

Весняне рівнодення: як зустрічати, що варто та не варто робити

Весняне рівнодення: як зустрічати, що варто та не варто робити
20.03.2023
1264
Весняне рівнодення - це день, коли день і ніч мають приблизно однакову тривалість на всій планеті. Це трапляється двічі на рік - весною і восени. Весняне рівнодення, як правило, відбувається між 19 і 21 березня.  У 2023 році воно настане 20 березня о 15:33 за координованим всесвітнім часом (UTC).
 
Астрономічно весняне рівнодення відбувається, коли Сонце перетинає екватор з південного напрямку на північний. Це означає, що в цей день тривалість дня і ночі приблизно рівна. Протягом наступних кількох місяців день поступово стає довшим, а ніч - коротшою. Це пов'язано з тим, що Земля поступово починає нахилятися відносно Сонця, що призводить до зміни тривалості дня.
 
Весняне рівнодення є важливою подією не лише для астрономів, а й для культурних традицій і релігійних обрядів. У багатьох країнах святкують початок весни і новий рік саме в цей день. Свято позначає початок нового циклу - циклу природи. В цей час рослини прокидаються від зимового сну, починають розпускатися перші квіти, а птахи повертаються зі своїх зимових місць у тепліші регіони. 

 
З цим днем пов'язано чимало традицій. Однією з них є виготовлення весняних оберегів. Зазвичай це  дерев'яні гілки з прикрасами у вигляді квітів, які символізують прихід весни. Веснянки виставляють на вулиці та прикрашають ними свої будинки, аби весна скоріше настала та була щасливою.

Також з давніх-давен було заведено розсівати на полях насіння, аби забезпечити гарний врожай, та робити посуд з глини, який приносить здоров'я та благополуччя. Ще одна традиція - збиратися на природі з близькими та радіти приходу весни разом.
 

Що варто робити в цей день
 

- Позбуватися від непотрібних речей
 
- Вдягати красивий одяг та прикраси, закликаючи весну
 
- Робити талісмани та обереги, ворожити
 
- Зустрічатися з друзями 
 

Що не варто робити:


- Сваритися, кричати та когось ображати
 
- Відмовляти людям у проханнях, які вам не важко виконати

- Жалітись на життя та обговорювати важкі теми без потреби.
 
Дізнавайтеся також, що на вас ще чекає цієї весни в нашому точному гороскопі

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона