Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Як вибрати бюджетний ноутбук

Як вибрати бюджетний ноутбук
22.03.2023
564
Ноутбук майже витіснив персональний комп’ютер, адже він дозволяє працювати чи розважатись будь-де, навіть за відсутності енергопостачання. Щоб обрати гарний ноутбук за реальні гроші, треба врахувати кілька загальних параметрів.

Ціна

Бюджетним на сьогодні вважаються ноутбуки в ціновому сегменті від 400 до 1000 доларів. Вони найкраще підходять для офісної роботи, навчання, використання в якості домашнього медіа-центру. Звісно, якщо вам потрібен ігровий ноутбук чи ви плануєте працювати в потужних графічних програмах – заощаджувати не варто.

А ось що варто зробити – це не поспішати з покупкою. Великі торгівельні мережі часто проводять розпродажі чи влаштовують акції. Ви можете слідкувати за обраними моделями на https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/noutbuki.html, щоб вчасно дізнатись про зниження ціни.

Торгова марка

Більшість торгових марок пропонує як бюджетні, так і елітні моделі. Тож, якщо ви прихильник якогось бренда – придивіться спочатку до його модельного ряду. Lenovo, Asus, Aser, HP, Dell роками змагаються за увагу користувачів, тому вимушені постійно покращувати технічні характеристики і при цьому тримати конкурентоспроможну ціну.

Хіба що у Apple дарма сподіватись знайти ноутбук по кишені середньому покупцеві. Хоча є варіант, як отримати навіть преміум товар за помірною ціною. Новинки зазвичай коштують дорожче за майже аналогічні моделі, які вийшли минулого чи позаминулого року.

Діагональ дисплея

Вимірюється в дюймах, 1 дюйм = 2,54 см. Більшість сучасних ноутбуків мають діагональ 15 дюймів, якої вистачає для більшості завдань.

HDD чи SSD диск

Це «основна» пам’ять ноутбука. SSD диски швидше та енергоефективніше за HDD, але об’єм HDD диска 1 ТБ, тоді як об’єм SSD  - від 64 до 512 ГБ. Здається, що більше місця мати вигідніше. Тим більше, що операційні системи з кожним оновленням потребують більше ресурсів. Але в епоху хмарних сервісів, онлайн-інтерфейсів та швидкісного інтернету вам насправді не доведеться зберігати надто багато файлів. Тому варто обрати модель з SSD диском на 256 чи 512 ГБ.

Об’єм ОЗП

Обєм оперативного запам'ятовуючого пристрою може бути 4, 8 чи 16 ГБ. Не треба знатися на комп’ютерах, щоб зрозуміти, що 8 ГБ - це золота середина, як раз для бюджетної моделі.

Матеріал корпусу

Металевий корпус зазвичай мають ультрабуки, які відносяться до преміум-сегменту. Він, звісно, міцніше за пластик. Але якщо носити ноутбук в спеціальній сумці чи відділенні наплічника та користуватись ним не в екстремальних умовах – матеріал корпусу не має великого значення. Пластик значно дешевше, тож обирайте вигоду.

Додаткові функції

Виробники намагаються здивувати та привабити користувачів додатковими фішками. Ось що може бути приємним, але дорогим доповненням:
  • Дизайнерський колір корпусу та робочої поверхні
  • Підсвітка клавіатури
  • Сканер відбитків пальців
Звертайте увагу на дрібнички, обирайте свідомо, відстежуйте зміну ціни. Тоді ви придбаєте справді гарний бюджетний ноутбук. Приємних покупок!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років