Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Masha Fokina Просто так

Коронація Чарльза ІІІ: як це було

Коронація Чарльза ІІІ: як це було
07.05.2023
965
У Вестмінстерському абатстві відбулася перша за останні 70 років церемонія коронації британського монарха. Це надзвичайно важливий день для будь-якого жителя Великої Британії, тож від самого ранку натовпи людей почали збиратись в центрі Лондона, щоб стати свідками історичної події.

 
Король та королева прибули у спеціальній кареті на церемонію, Його Величність присягнув на Біблії "правити зі справедливістю та милосердям" та дав клятву про приєднання до престолу. Після цього відбулося помазання та вручення королю регалій. Також було короновано королеву Камілу.
 
 
Українцям, мабуть, найбільше запам'ятався вигляд урочистої зали під час церемонії коронації: жовто-сині килими нагадали прапор України. І хоча, за офіційними джерелами, це лише випадковість, вона не могла не потішити.
 
 
Після церемонії, коли королівська родина вийшла на балкон палацу, відбувся святковий парад авіації Королівських ВПС.


Президент України Володимир Зеленський також привітав короля, згадавши його у своїй промові:
 

"Сьогодні голова уряду України та Перша леді України представляють нашу країну у Великій Британії, де відбулася коронація короля Карла III та королеви Камілли. Від імені всього українського народу вітаю Їх Величностей, справжніх друзів України, з цією історичною подією, яка починає нову епоху Британської монархії. Бажаю королю Карлу III довгих років успішного правління, а народу Сполученого Королівства – процвітання та спільних із нами перемог".

 


А напередодні коронації Юлія Саніна разом з Королем Чарльзом III відкрила сцену Євробачення-2023.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава