Вознесіння: коли святкують, що варто та не варто робити

Вознесіння: коли святкують, що варто та не варто робити
24.05.2023
1203
Вознесіння Господнє - одне з важливих християнських свят. Віряни усього світу у цей день відзначають вознесіння Ісуса Христа на небо. 
 
Дата Вознесіння щороку різна, адже воно припадає на сороковий день від Великодня.  Але свято також має фіксований день тижня - це завжди четвер. Цього року православні християни відзначають його 25 травня. 
 
За легендою, після свого воскресіння на Великдень, Ісус ще побув на землі з учнями, а на 40-й  день зібрав своїх апостолів на горі Елеон, і, благословивши їх, піднявся на небо. Саме тому свято має назву Вознесіння Господнє.
 
В цей день у церкві проводять святкові богослужіння, які дуже корисно відвідувати. Або ж, у випадку неможливості прийти до церкви, радять провести бодай трохи часу цього дня у молитві. Існують також певні традиції та заборони пов'язані з цим важливим святом.


Що не варто робити
 

Кидати сміття на землю
 
Лаятися, кричати, грубо відповідати
 
Розповсюджувати плітки та говорити неприємні речі
 
Плювати на землю
 
Відвідувати кладовище
 

Що варто робити
 

Допомагати всім, хто потребує підтримки чи просить про допомогу
 
Займатися благочинністю, донатити на добрі справи
 
В цей день немає посту та жодних обмежень щодо їжі, тож корисно готувати смаколики та пригощати ними рідних, відзначати свято разом.

А ще точно можна слухати хорошу українську музику - до речі, Океан Ельзи та KOLA якраз нещодавно презентували чутливу пісню «Коли ми двоє».

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки