Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Коли треба змінювати смартфон і що робити зі старим

Коли треба змінювати смартфон і що робити зі старим
26.05.2023
543
Коли людина планує оновити смартфон, головні критерії вибору частіше за все: бюджет, бренд, задачі.

Бюджет

Діапазон цін на нові смартфони в українських магазинах – від 2000 до 80000 грн. Ціна залежить не лише від продавця, але й від дати випуску моделі. Наприклад, Samsung S22 – флагман 2022 року – об’єднав найкращі переваги моделей Note та Galaxy S і був випущений у трьох модифікаціях. Але коли в 2023 флагманом став вже Samsung S23, ціна попередника стала більш приємною. Тож, залежно від бюджету:

 • Без обмежень – обирайте флагман, він зазвичай має всі інновації і підтримає актуальні технології;
 • Середній – порівняйте кілька моделей, схожих по технічним характеристикам та оберіть золоту середину;
 • Дуже обмежений – пошукайте відгуки про вироби маловідомого бренду або подумайте про купівлю вживаного телефону в магазині з гарною репутацією.

Бренд

Часто це одночасно вибір операційної системи, бо приблизно 30% користувачів Apple користуються iOS, а решта 70% мають смартфони з Android. Обидві системи мають переваги та недоліки, про які їхні прихильники часто сперечаються.

Що ж до брендів, то ось ТОР-5 світового ринку мобільних гаджетів початку 2023:

 1. Samsung
 2. iPhone
 3. Xiaomi
 4. Oppo
 5. Vivo

Задачі

Для людини похилого віку це «дзвонилка», для школяра – гаджет для розваг та дистанційного навчання, для відеоблогера важливі якість камер та швидкість передачі даних, а для того, хто проводить багато часу в дорозі – відтворення медіа та ємність акумулятора. Використовуйте фільтри в інтернет-магазині, щоб позначити важливі саме для вас параметри вибору. Ознаки того, що вам конче потрібен новий смартфон:


 1. Механічне пошкодження (наприклад, розбитий екран), ціна за ремонт якого складає понад 50% вартості нового телефону.
 2. В ньому не вистачає пам’яті для збереження контенту чи встановлення нових застосунків, а модель не передбачає можливості апгрейду.
 3. Термін оновлень закінчився, і виробник більше не гарантує безпеки особистих даних та коректної роботи застосунків (зазвичай це від 1 до 4 років).
 4. Ви плануєте змінити роботу на таку, де зовнішність та аксесуари впливають на ділову репутацію.
 5. У ваших батьків-пенсіонерів або дітей-школярів телефони значно кращі за ваш.

Що робити зі старим смартфоном?

Видаліть всі особисті дані та налаштування, а також застосунки, які ви встановлювали додатково. Знайдіть заводську упаковку, укомплектуйте телефон так, як це було зроблено виробником. Пошукайте магазин, який приймає старі телефони для обміну. Так ви повернете частину грошей, продемонструєте екологічну поведінку та допоможете людині в скрутному становищі. 

Вдалих вам покупок, залишайтесь на зв'язку!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона