День Києва: вік та символи столиці України

День Києва: вік та символи столиці України
27.05.2023
1176
День заснування міста Києва – державне свято, яке відзначають в останню неділю травня, цього року це 28 травня. В умовах воєнного стану всі святкування перенесені на час після Перемоги. Але це слушний привід згадати кілька фактів про нашу улюблену столицю.

Скільки років Києву?

Згідно з «Повістю временних літ», місто заснував полянський князь Кий зі своїми братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю. Їхні імена носять столиця та її окремі місцевості.Перша згадка про місто датована 482 роком, а з V сторіччя почався безперервний розвиток Києва. Отже, в 2023 Києву виповнюється 1541 рік.

#KyivNotKiev

В 2018 році почалася онлайн-кампанія «#CorrectUA» з метою поширення транслітерації міста Київ латиницею не з російської, а з української мови. Kyiv замість Kiev спочатку почали писати світові ЗМІ, потім – аеропорти, а в 2020 році англійська Вікіпедія перейменувала статтю про Київ. Тож, зараз написання імені міста - своєрідний маркер поваги до України з боку іноземців.

Скільки мешканців у Києві

До повномасштабного вторгнення в Києві мешкало 3,8 мільйона людей - повідомив мер Віталій Клічко в інтерв’ю DER SPIEGEL. Найменша кількість мешканців – близько 1 мільйона – була в березні 2022 року, адже багато киян вимушені були евакуюватися. Але вже в січні 2023 населення сягнуло відмітки 3,6 мільйонів.

Київ залишається найбільшим містом України та однією з найбільших столиць Європи.

Символи Києва: герб, прапор, гімн

Сучасним гербом та прапором Києва є зображення святого покровителя міста архангела Михаїла на синьому щиті. За церковним каноном, архистратиг Михаїл є предстоятелем «Небесного воїнства», у часи княжої України-Русі його часто зображали на військових хоругвах. У 2002 році фігура Михаїла була встановлена на Лядських воротах на Майдані Незалежності.Гімном Києва є пісня «Як тебе не любити, Києве мій!», яку в 1962 році створили композитор Ігор Шамо та поет Дмитро Луценко і яку того ж року вперше виконав співак Юрій Гуляєв. В цьому кліпі - оригінальний запис в поєднанні з архівними кадрами Києва 60 років минулого століття.Під час святкування Дня Києва в 2015 році на Софійській площі близько 3 тисяч виконавців встановили всеукраїнський рекорд із наймасовішого виконання цієї пісні. Цього року масових заходів не планується. Але кияни та гості міста можуть відвідати численні івенти в парках, музеях, ТРЦ або просто в колі родини привітати незламний Київ з Днем народження.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана