Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Teddy Swims Lose Control

Замість відпустки на море: на що варто витратити відкладені гроші

Замість відпустки на море: на що варто витратити відкладені гроші
23.06.2023
633
Всі ми мріяли вже цього літа відвідати пляжі Криму чи хоча б Одеси, але поки доведеться зачекати. Закордонні пляжі – варіант, не дуже зручний через логістику, до того ж, не всі мають право перетинати кордон. Але тримати відкладені на відпустку гроші «у банці» не обов’язково. Можна інвестувати в те, що покращить життя вже тут і зараз.

Новий смартфон

Це найважливіша річ, яку ми звикли мати під рукою, адже смартфон - не лише спосіб зв’язку, але й своєрідна «тривожна валізка»: гроші, документи, інформація. Тож, варто обрати якісний гаджет; наприклад, samsung galaxy s21 fe – дуже влучний варіант. Це бюджетна модель, яка з’явилась на ринку на початку 2022 року і, як показують дослідження, досі не втратила популярності. Помірна вартість (від 21 тисяч гривень), всі переваги відомого бренду і майже відсутність недоліків.     

Власний електротранспорт

Еко-тренд не втрачає актуальності в усьому світі. А в Україні в умовах війни корисно бути незалежним від муніципального транспорту. Звісно, послугу оренди вже добре розвинено у великих містах, але іноді вигідніше придбати власний транспорт. Тим більше, вибір величезний:
  • Моноколесо або сігвей вартує від 6000 грн.
  • Електросамокат або велосіпед -  від 8000 грн.
  • Скутер – від 19000 грн.Спорт та здоров’я


Більшість людей шляхом проб та помилок дізнаються просту істину: профілактика краще за лікування. Тобто, якщо регулярно займатися спортом, проходити медичні обстеження та відмовитись від шкідливих звичок – більше шансів прожити довге життя здоровим. Але в це треба інвестувати.
  1. Пройдіть профілактичне медичне обстеження згідно свого віку. Це потребує грошових та часових ресурсів, зате можливі проблеми не заскочуть вас зненацька. Звісно, деяких спеціалістів треба відвідувати регулярно – наприклад, до стоматолога варто приходити хоча б раз на рік. 
  2. Придбайте абонемент на тривалий термін в спортклуб, танцювальну школу чи, наприклад, групу скандинавської ходьби. По-перше, абонемент вигідніше, по-друге, у вас буде стимул не пропускати заняття.

Навчання та хобі

В наш час отримувати додаткові професійні скіли – важлива вимога для побудування успішної кар’єри. Добре, якщо роботодавець турбується про це. Якщо ж ні – інвестиція у власне навчання дозволить претендувати на кращі посади, тобто, окупиться.

До того ж, змінювати професію можна у будь-якому віці, як і отримувати освіту. Для тих українців, які через війну втратили роботу в звичній галузі, можуть відкритися нові перспективі, наприклад, в IT-сфері.

Хобі – те, що, навпаки, не приносить гроші. Але задоволення та заспокоєння зараз необхідні, як ніколи. Тож, якщо ви мріяли малювати, співати, вишивати хрестиком або вирощувати бонсаї – зараз саме час цим зайнятися. Ви можете пройти навчання або знайти інформацію в інтернеті, приєднатися до групи чи усамітнитись – головне, не відкладайте життя на потім.

Благодійність

Так, це теж може стати окремою справою та інвестицією. Адже перераховувати гроші волонтерам чи благодійним фондам – це не все, на що ви спроможні.

Можна виділити частину вільного часу на реальну допомогу тим, хто цього потребує – літнім людям, біженцям з інших куточків України, благодійним фондам. Або взяти з прихистку тварину, на тимчасову перетримку чи назавжди. Для цього доведеться виділити час, гроші, можливо, облаштувати вдома окремий куточок для улюбленця. А у відповідь ви отримуєте безцінне - любов та довіру.

Отже, успішних вам інвестицій та яскравого літа!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава