Догляд за зубами в домашніх умовах

Догляд за зубами в домашніх умовах
30.06.2023
609
Доглядати за зубами – начебто рутинна справа, але чи приділяєте ви їй достатньо уваги? Адже це питання не лише краси, але й здоров’я, бо профілактика краща за лікування. Отже, що варто використовувати для правильного домашнього догляду.

Зубна щітка

Що краще - звичайна зубна щітка чи, наприклад, електрична зубна щітка philips? Це питання не лише ціни. У сучасних електричних приладів декілька переваг:
  • Ефективніше очищує зубну емаль
  • Усуває зубний камінь та пігментацію
  • Проникає в усі куточки ротової порожнини
  • Має кілька різних насадок – наприклад, для масажу ясен
  • Процедура чистки займає вдвічі менше часу
Але у електричних зубних щіток є й протипоказання: рухливість зубів, підвищена чутливість ясен, деякі захворювання ротової порожнини, післяопераційний стан. Тому іноді звичайна зубна щітка – єдиний варіант. Експерти радять міняти таку зубну щітку раз на 3 місяці, обирати штучну щетину замість натуральної (бо це знижує ризик скупчення бактерій) та ретельно підбирати свій тип - по жорсткості щетинок.

Зубна паста та еліксир

В продажу величезний вибір торгових марок, смаків та обіцянок щодо краси та здоров’я зубів. Якщо у вас немає проблем – майже будь-яка паста підходить, як і зубний порошок, який використовували ще наші бабусі. Бо насправді очищує саме щітка, а паста створює піну та приємний смак.

Якщо ж є стоматологічні захворювання – порадьтесь зі своїм лікарем і придбайте лікувальну пасту – частіше за все, такі продаються в аптеках, а не в супермаркетах.    

Зубний еліксир для ополіскування також здебільшого тільки додає приємний присмак свіжості. Стоматологічний же має лікувальні компоненти, тож не варто використовувати його без призначення лікаря.

Флосс, або зубна нитка

Цей додатковий спосіб очищення міжзубних проміжків – навіть ефективніший за щітку. До того ж, флосс добре очищує та полірує поверхню зубів. Але користуватись ниткою треба з обережністю, щоб не травмувати ясна. Коробочку з зубною ниткою зручно носити з собою, адже не завжди є нагода почистити зуби як слід.

Іригатор

Цей прилад дехто розглядає як альтернативу зубній щітці. Але насправді він добре її доповнює, але не замінює. Іригатор варто використовувати після чистки зубів. Сильний струмінь води чи лікарського препарату потрапляє у важкодоступні місця, масажує ясна, допомагає позбавитись бактерій.Маєте ви всі ці засоби чи лише деякі – не так важливо, як регулярність користування ними. Стоматологи радять чистити зуби після кожного прийому їжі. Тобто, навіть після кавування під час наради або шматочка шоколаду. Якщо це неможливо – варто хоча б прополоскати рота простою водою.

А ввечері та вранці необхідно чистити зуби ретельно, мінімум 3 хвилини, якщо це звичайна щітка. Щоб не лічити час, можна використовувати пісочний годинник або ж вмикати музику – середня пісня на радіо якраз триває близько 3 хвилин.

Експерти радять рухати щіткою не праворуч-ліворуч, а вертікально, від ясен до зубів. Еліксир же варто тримати в роті якнайменше 30 секунд.

Як часто варто відвідувати фахівців

Якщо болить зуб – слід негайно звертатись по допомогу, не намагаючись відтермінувати рішення проблеми знеболювальними препаратами. Адже можна не просто втратити зуб, але й отримати важкі ускладнення.

Якщо нічого не болить – варто відвідувати стоматолога раз на рік. Професійна чистка від зубного каменю допоможе не лише зберігати сяючу усмішку, але й вчасно помітити загрозу захворювання та запобігти їй. В великих клініках чистку робить окремий фахівець – гігієніст.

Якщо ви носите брекет-системи чи капи для вирівнювання – частоту відвідувань вам призначить лікар. 

Бережіть своє здоров’я та усміхайтесь частіше!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років