Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Мята та ХАС Тумани

Свято Івана Купала: що варто та не варто робити

Свято Івана Купала: що варто та не варто робити
03.07.2023
1237
Щороку в середині літа заведено святкувати трохи містичне свято - День Івана Купала. Наразі датою свята вважається 7 липня, а святкування починається ввечері напередодні. Однак, раніше це свято збігалося з Днем літнього сонцестояння. 
 
Наші предки були впевнені, що у ці дні сили природи мають особливі властивості. Зокрема, вірили, що купання у відкритих водоймах допомагають очистити не лише тіло, а й душу, позбавляючи від усілякого негативу.
 
Існувало також повір'я, що істоти з потойбічного світу блукають по землі серед людей, тому, аби відлякати їх, люди запалювали вогнища та влаштовували гуляння. А закохані пари стрибали через багаття, взявшись за руки, аби очиститись та міцніше поєднати свій союз.

 
Широковідомим було повір'я, що лише у святкову ніч цвіте квітка папороті, побачивши яку, можна набути магічних здібностей та виконати свої бажання. Однак, не лише папороть була магічною - за легендою, рослини та квіти у цей день набували чарівних та цілющих властивостей.  Тому їх збирали для відварів та настоянок, плели вінки, які використовували для ворожінь та як обереги для захисту домівок.
 
Вірити у традиції Дня Івана Купала чи ні - вирішує кожен сам. Але якщо вам подобається це свято, нескладно виконати прості рекомендації.

 

Що варто робити

 
Доглядати за рослинами та купувати нові рослини та квіти у горщиках
 
Плести вінки, використовувати їх у якості оберегів протягом року
 
Зустрічатися з друзями
 
Робити перший крок до людини, яка вам подобається.
 
 

Що не варто робити

 
Давати гроші в борг та позичати
 
Стригти нігті та волосся
 
Сумувати та нудьгувати
 
Підіймати щось чуже з землі.

Дізнавайтеся також про інше свято, пов'язане з цим днем - літнє сонцестояння.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава