Суші та піца – найпопулярніші страви в усьому світі. Українці вживають їх, мабуть, частіше за наш національний скарб - борщ, адже пропозицій за запитом на кшталт «
суші Київ» - безліч. Замовити готову їжу на роботу чи додому – це легко та зручно. Але, виявляється, приготувати ці страви самостійно не так вже й важко. Випікати італійську піцу під час серпневої спеки не дуже приємно, тому краще дізнаємось більше про японські суші.
Історія суші
З давніх-давен в Південній Азії рис та риба були найдоступнішими продуктами харчування. Не дивно, що перші «консерви» також робили з них. Суміш рису, шматочків риби та солі поміщали на тривалий час під прес. Така маринована їжа довго зберігалась. В деяких ресторанах азійської кухні цю страву можна скуштувати і зараз.
У більш звичному для нас вигляді суші з'явились у XVII столітті. В їхньому складі був варений рис, риба, морепродукти та овочі, а також рисовий оцет, який покращив процес приготування. В XIX столітті кухар-сушист Йохей Ханай із Токіо першим відмовився від маринованої риби й почав використовувати сиру. Це було не лише оригінально, але й смачно і - дуже швидко. Відтоді технологія не змінювалась, лише з'являлися нові рецепти.
В 1970-х роках були винайдені суші-роботи, які роблять весь процес - від промивання рису до пакування готових суші в плівку – без участі людини. Але вважається, що найсмачніші суші можна зробити лише власноруч.
Як приготувати суші вдома
Інгредієнти продаються в супермаркетах у вигляді готових наборів. Що має в них входити:
- Білий дрібнозернистий японський рис
- Листи сушених водоростей норі
- Соєвий соус
- Соус-паста васабі
- Маринований імбир гарі
- Рисовий оцет або готові приправи з ним
- Бамбуковий килимок
Начинку можна вибрати на свій смак. Класичні суші готують з океанічною рибою, яку після заморозки можна використовувати сирою. Іншу рибу необхідно спочатку відварити чи обсмажити. Звісно, можна купити готову - солону чи мариновану.
Для ролів, які є варіацією суші, дозволяються інші начинки: червоне м’ясо, мариновані чи сирі овочі, фрукти, яйця у вигляді омлету, а також, звісно, морепродукти – креветки, кальмари, восьминоги або навіть ікра.
Ресторани, в яких замовляють доставку
суші Київ, можуть запропонувати більш екзотичні рецепти. Іноді варто спочатку спробувати готову страву, а вже потім намагатися відтворити її самостійно.
Етапи приготування суші
- Рис промити кілька разів, поки вода не стане прозорою. Відварити без солі у закритому посуді з мінімальною кількістю води, охолодити до кімнатної температури.
- Додати оцтову заправку, якщо вона є в наборі. Якщо немає – приготувати самостійно: 2-3 чайних ложки рисового оцту, пів ложечки цукру та сіль на кінчику ножа змішати разом, потім заправити рис. Заправка не лише додає страві характерного смаку, але ї допомагає рису тримати потрібну форму.
- Розстелити бамбуковий килимок, покласти на нього листи норі блискучою стороною вниз. Викласти рівним шаром рис, зверху – начинку.
- Завернути в рулет за допомогою килимка, потім обережно розрізати на роли.
- Нарешті - розкласти на сервірувальні тарелі.
Звісно, класичні суші можна формувати просто пальцями як грудки рису з начинкою зверху. Але роли красивіше виглядають, а їсти їх зручніше – виделкою, руками чи паличками. Мешканці країн сходу, звісно, опановують палички з дитинства, але ви теж впораєтесь.
Щоб перетворити вечерю на справжнє автентичне східне свято, варто використовувати спеціальний посуд:
- Ті самі палички, бамбукові чи дерев’яні, в ідеалі - з підставками для них
- Сервірувальні та порційні тарілки прямокутної форми
- Мініатюрні піали для соусів
- Чашки для чаю чи інших напоїв
Гарним доповненням до вечері також буде східна музика або перегляд тематичного фільму чи аніме. Якщо після цього у вас знов розіграється апетит – завжди можна замовити ще трошки суші з доставкою. Смачного!
Партнерський матеріал