Перша половина осені - пора збору врожаю, а також сезон великої кількості корисних та смачних продуктів. Розповідаємо, що варто вживати та запасти на зиму.
Яблука
Свіжі яблука є справжнім вітамінним коктейлем, а от при їхньому тривалому зберіганні частина корисних речовин втрачається. Тож ловіть сезон, адже окрім комплексу вітамінів, яблука є джерелом клітковини. Також корисно вживати запечені яблука, які є багатими на пектин.
Горіхи
Початок осені якраз є сезоном для збору волоських горіхів та ліщини . До речі, їх корисно істи сирими, адже саме так в них найкраще зберігаються корисні та поживні речовини, що є надзвичайно корисними для здоров'я шкіри, волосся та багатьох органів. Висушені у шкарлупі горіхи також добре зберігаються в темному місці.
Гарбуз
З наближенням осені гарбуз стає одним з найпопулярніших продуктів. Гарбуз є джерелом основних поживних речовин, таких як вітамін А, вітамін С, калій та клітковина. Гарбуз можна використовувати як у солодких, так і в солоних стравах.
Виноград
Виноград - чудовий осінній десерт, його плоди зазвичай солодкі та поживні. Він також є дуже корисним, адже містить вітаміни групи В, пектин та клітковину. Виноград тонізує весь організм, покращує роботу внутрішніх органів та корисний для крові.
Персики, абрикоси та сливи
Ці продукти багаті на клітковину та антиоксиданти, при цьому мають нижчий глікемічний індекс, порівняно з виноградом - це означає, що вони краще підходять тим, хто дотримується дієти зі зниженим вживанням цукру. До речі, не забувайте і про вживання цих продуктів у висушеному вигляді (курага, чорнослив, родзинки) взимку.
Листова зелень
Листова зелень, така як салат, шпинат, рукола, мангольд та інші, часто доступна о цій порі. Вона багата на вітаміни А, С, К, кальцій, калій та ще багато корисних речовин, які сприяють загальному зміцненню здоров'я та гарному самопочуттю. Зелень можна використовувати в салатах, смузі та інших стравах.
Мед
На початку осені добре запасатися медом, свіжий мед є особливо ароматним. Є безліч видів меду, кожен з яких має свої корисні властивості та відтінки смаку - тож вибирайте свій та включайте його до свого раціону Не забувайте також, що мед рекомендується вживати в помірних кількостях через його природний вміст цукру.
Пам'ятайте, що користь цих сезонних продуктів для здоров'я може варіюватися залежно від індивідуального стану здоров'я. Завжди корисно проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб отримати індивідуальну пораду з урахуванням ваших потреб.
Не забувайте також берегтися під час
потужних магнітних бур у жовтні.