Як вивчити англійську в дорослому віці

Як вивчити англійську в дорослому віці
25.10.2023
372
Безліч людей вивчають англійську в школі, потім в виші, потім на додаткових курсах, але так і не в змозі опанувати її. Такі люди кажуть, що в них нема здібностей до вивчення мов. Але вони користуються як мінімум однією мовою – рідною. Тож, є шанс вивчити ще одну. 

Найпоширеніші в світі мови


 1. Мандаринська мова – нею, за різними оцінками, розмовляють від 800 мільйонів до понад 1 млрд людей, переважно в Китаї та на Тибеті. 
 2. Іспанська налічує 300-400 носіїв мови, що мешкають на європейському та американському континентах.
 3. Англійською мовою користуються приблизно стільки ж людей, як іспанською, але вони мешкають у різних куточках світу. Це офіційна, робоча або розмовна мова майже в 60 суверенних державах. Людей, які вивчили англійську як другу мову, навіть більше, ніж тих, хто користується нею від народження.

Чи дійсно дорослим важко вивчати мови


Звісно, діти навчаються швидше та легше за дорослих. В них активніше створюються нові нейронні зв’язки, і всі типи пам’яті працюють краще. Тому стати білінгвом з народження так легко. Але оскільки навчання в ніжному віці йде без усвідомлення, дитина може змішувати слова.

Дорослі добре розрізняють мови, хоча перехід з однієї на іншу може бути миттєвим і ззовні непомітним. Але скільки мов можна опанувати в зрілому віці?

 • Зіяд Фавзі, викладач в університеті Сан-Паулу, володіє 58 мовами; в 1997 році він потрапив до Книги рекордів Гіннеса, як найголовніший поліглот планети;
 • Альберто Тальнаві, житель Італії, говорить на всіх європейських мовах, знає 15 мов, є членом 50 академій світу, і щороку намагається вивчати 2-3 нові мови.

Отже, надія є у кожного, хто вирішив вивчити мову. Незалежно від віку, багато залежить від особистих здібностей, рівня мотивації, форм та методів навчання. В сучасних школах англійська для дорослих – зазвичай, окрема програма.

Форми навчання: переваги та недоліки


Індивідуальне

Навчання з професійним викладачем вважається найефективнішим. Викладач залежно від цілей навчання та здібностей студента складає унікальний план та обирає методи – адже хтось краще сприймає інфографіку, а декому більше підходять розмовні практики. Також серед переваг – гнучкий розклад та можливість вкластися в найкоротші терміни.

Але у такого навчання є й недоліки; перш за все - висока ціна, а також звикання до вимови конкретної людини і відсутність спілкування з іншими. 

Групове

Курси для дорослих або мовні клуби – найпоширеніша форма навчання. Серед переваг – доступна ціна, спілкування з різними викладачами та колективна підтримка. Серед членів групи можна знайти не лише однодумців, але й нових друзів. Сталий розклад занять допомагає просуватися в навчанні з комфортною швидкістю.

Самостійне

Ця форма навчання найважча, хоча теж може бути ефективною. На 100% вона підходить лише для людей, які вже впровадили в життя тайм-менеджмент та жорстку самодисципліну.  

Але частково кожному студенту іноді доводиться навчатися самостійно навіть в тих школах, які не використовують «домашні завдання». Навіть тим, хто добре знає англійську, але не користується нею щоденно, корисно час від часу оновлювати знання.

Що допомагає в навчанні:


 • Фільми чи серіали мовою оригіналу, бажано – з субтитрами.
 • Книги, статті, пости в соцмережах, врешті-решт - інструкції з користування технікою, тобто будь-які тексти, в інтернеті чи надрукованому вигляді.
 • Конференції, публічні виступи, вечірки, розмовна мова яких – англійська, або на яких можна зустріти носіїв мови, щоб попрактикуватись.
 • Застосунки для смартфону, спеціалізовані канали в месенджерах чи соціальних мережах, які допомагають розширювати словниковий запас або вивчати ідіоми.     
 • Друзі та рідні, які добре знають мову. Можна влаштовувати з ними «години» чи навіть «дні англійської». Таке навчання не лише корисне, але й веселе.
 • Подорожі для більшості українців зараз або вимушене, або недоступне задоволення, тож цей метод покращення англійської залишимо на після Перемоги. Але потім нам доведеться поїхати до всіх країн, які нам допомагають, тож мову варто вивчити заздалегідь.

Вам допоможе в цьому мовна школа, наприклад - JustSchool, але головне – ваше бажання та наполегливість. Have Fun!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана