Чому варто встановити енергозберігаючі вікна

Чому варто встановити енергозберігаючі вікна
16.11.2023
371
Зимовий сезон 2022-2023 років став важким випробуванням як для енергетиків країни, так і для пересічних українців. Отже, краще заздалегідь потурбуватись про родину, ніж потім «виживати» в складних умовах. Військові попереджають про нову спробу блекауту з боку ворогів. Напевно, ви вже запасли їжу тривалого зберігання, приготували ліхтарі та павербанки, або й зарядну станцію. Що ще можна зробити?

Утеплити оселю, починаючи з вікон, адже саме через них відбуваються найбільші тепловитрати. Найдешевший варіант – прокласти периметр стрічкою для утеплення вікон, яка продається в будівельних супермаркетах. Найефективніший – встановити нові вікна.


Як саме вікна заощаджують енергію


На перший погляд, задача будь-яких вікон – впускати світло та зберігати тепло. Але енергозберігаючі вікна скорочують витрати на підтримання бажаної температури незалежно від пори року. Тобто, в спеку можна менше використовувати кондиціонер, а в холодну пору – електричній обігрівач чи інші види опалення.

Від звичайних енергозберігаючі вікна відрізняються за кількома параметрами.
  1. Замість скла завжди використовуються склопакети, як мінімум двокамерні, замість дерев’яних рам – сучасні металопластикові або алюмінієві профілі. Саме скло може бути товстішим, ніж зазвичай.
  2. Камери заповнені аргоном, а не повітрям. Аргон - інертний газ без кольору та запаху, який не вступає в реакцію з іншими хімічними елементами та має низьку теплопровідність.
  3. Скло покрите мікрошаром іонів срібла, який віддзеркалює промені теплової частини спектра. Тобто тепло зсередини повертається в кімнату, а холод ззовні менше проникає. Це не заважає сонячному світлу, але допомагає зберігати постійну температуру в будь-який сезон.


Чи можна перевірити якість енергозберігаючих вікон


Самостійно перевірити, чи дійсно вам встановили або пропонують «правильні» вікна, досить легко. Запаліть сірник чи запальничку та піднесіть до скла. Якщо склопакет заповнений аргоном – віддзеркалення вогню матиме рожевий колір.  

В шоурумах виробників вікон можна просто прикласти долоню до зразків склопакетів та на собі відчути різницю температур. Також її можна побачити через тепловізор, якщо, звісно, в наявності є такий прилад.

Тепловтрати. Звичайний склопакет                           Тепловтрати. Енергозберігаючий склопакет

Коли і як окупиться заміна вікон


Звісно, виготовлення таких вікон на 10-15% дорожче за звичайні аналоги, хоча ціна монтажу не змінюється. Тож інвестувати доведеться більше, але:

  • Загальні втрати тепла завдяки таким вікнам знижуються приблизно на 50%, тобто обігрівач чи кондиціонер працюватиме наполовину менше з моменту встановлення вікон.
  • Термін служби сучасних вікон – до 50 років. В середньому, за перший рік різниця в ціні окупається, а далі економія електроенергії йде «в плюс».

До речі, це не лише вигідно, але й екологічно. Якщо ви сортуєте відходи, обираєте здорове харчування та екотовари, взагалі турбуєтесь про довкілля – сучасні будівельні матеріали та конструкції також стануть вам у нагоді.


Чи захищають енергозберігаючі вікна від шуму та вибухів


Під час небезпеки треба триматись подалі від вікон чи скляних конструкцій і хоча б виконувати «правило двох стін». Адже життя, ваше та близьких, безцінне, воно варте максимального захисту.

Але сучасні віконні конструкції в будь-якому разі набагато кращы за старі.

  • Багатокамерні вікна з товстішим склом та інертним газом аргоном в камерах забезпечують кращий захист від звукових хвиль незалежно він їхнього джерела.
  • Замість звичайного скла можна встановити «триплекс». Двошарове скло підвищеної міцності при розбиванні не розлітається на друзки, а тріскається, але тримається докупи.
  • Спеціальна плівка (на відміну від скотчу «хрест-нахрест») також може трохи зміцнити скло. Але для максимального захисту краще встановити металеві ролети чи ставні.

Фабрика надійних вікон «Геоком Рест» https://geokomrest.ua від 1998 року виробляє та встановлює вікна, двері та інші металопластикові конструкції. Готову продукцію можна вибрати чи замовити індивідуально на сайті або в будівельних торгівельних мережах.

Нехай за вашими вікнами панують затишок та злагода, а з них відкривається вид на красиву та вільну Україну.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава