Мікрокредити - чудовий спосіб вирішити свої фінансові проблеми, отримавши гроші, необхідні на лікування, ремонт, відпочинок, придбання різноманітних товарів і послуг. Для цього позиками потрібно правильно користуватися, беручи до уваги їхні переваги та недоліки.
Чому люди беруть мікрокредити
Причин цього кілька:
- Мікропозики видають навіть людям з поганою кредитною історією. Неважливо, чи допускали ви прострочення в минулому: шанс отримати кредит все одно хороший;
- Для отримання мікропозики не обов'язково бути офіційно працевлаштованим: позики активно видають пенсіонерам, студентам і домогосподаркам;
- Необхідну позику можна отримати дуже швидко, протягом 5-20 хвилин;
- Онлайн-кредити в Кредит 7 видають у будь-який час дня і ночі: достатньо відкрити ноутбук або зайти в додаток на смартфоні, ввести номер банківської картки - і гроші у вас;
- У більшості випадків мікропозику можна повернути раніше терміну і не платити зайві відсотки. Приклад: вам потрібно купити товар. Відомо, що заробітна плата буде через 1-3 тижні. Точний термін виплати невідомий. Кредит можна взяти терміном на 3 тижні, а повернути через один, коли роботодавець переведе вам гроші.
Недоліки мікропозик
Поряд із перевагами, мікропозики мають і низку недоліків:
- Порівняно з банківськими позиками, мікрокредити - дуже дорогий вид кредитування. Навіть якщо компанія бере тільки 0,5% на день, "річний" відсоток дуже великий - 182,5%. Банки беруть на порядок менше.
- Відсотки за прострочення і штрафи можуть значно перевищити розмір "тіла" боргу. "Хороша новина" полягає в тому, що таке перевищення не може бути як завгодно великим. Закон обмежує загальну суму відсотків, пені та штрафів у 150% від "тіла" боргу.
- Можливі серйозні проблеми з колекторами в разі прострочення. Іноді колектори не гребують погрозами, чинять на боржників і на їхніх родичів психологічний тиск.
Правила користування мікропозиками
Виходячи зі сказаного вище, можна сформулювати основні правила користування мікрокредитами. По-перше, беріть позику тільки тоді, коли точно впевнені, що зможете її повернути. По-друге, не беріть суму більшу, ніж вам реально необхідно.
Брати мікрокредит варто тільки тоді, коли у вас трапився якийсь форс-мажор: потрібні гроші на лікування, вам не вистачає трохи грошей для якоїсь покупки, затримали заробітну плату і вам потрібно протриматися тиждень-другий до наступної виплати. На дорогий товар мікропозику не беріть - заплатите набагато більше реальної вартості покупки.
Партнерський матеріал