Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Океан Ельзи На небі

Вибираємо рушникосушарку: гайд популярними моделями

Вибираємо рушникосушарку: гайд популярними моделями
31.01.2024
286
Сушарка — необхідний для кожної ванної кімнати пристрій. З його допомогою можна швидко висушити рушники та дрібний одяг, а також виконати обігрів приміщення. Щоб обладнання ефективно виконувало ключове завдання та добре поєднувалося з дизайном приміщення, потрібно відповідально поставитися до його вибору.

Типи обладнання за способом нагрівання


Спосіб нагрівання залежить від джерела тепла, яке використовується. Виділяють 3 види сушки для рушників за цим критерієм.

Водяні


Таке обладнання має бути підключене до центрального водопроводу. Також можна під’єднувати водяні рушникосушарки до автономної опалювальної системи. Принцип їхньої роботи полягає в нагріванні стінок від гарячої води, що пропускається через труби. Такий варіант вважається економічним, оскільки здебільшого використання обладнання буде безкоштовним або зовсім несуттєво збільшить витрати на водопостачання.

Водяні сушарки для рушників найбезпечніші серед усіх різновидів, позаяк не виділяють електромагнітного випромінювання і можуть встановлюватися в місцях з підвищеною вологістю. Рівень нагрівання залежить від температури теплового носія та теплопровідності матеріалу, з якого виготовлено труби.

Головний недолік такого обладнання полягає в тому, що поступово стінки накопичують всередині вапняний наліт. Певні частини можуть бути уражені іржею, навіть якщо роль теплового носія виконує нагріта вода.

Електричні


У такого оснащення тепловим носієм виступають різні альтернативні рідини на кшталт олії. Джерелом тепла є електричний кабель чи ТЕН. Електричні сушарки для рушників працюють без прив'язки до опалювальної системи або водопроводу, але витрачають велику кількість електрики — це і є їхнім ключовим недоліком. До переваг відносять:

  • можливість включення та відключення, коли необхідно;
  • регулювання потужності нагрівання;
  • стабільну роботу.

Електроустаткування ділиться на «сухе» та «мокре». Перше подібне до системи теплої підлоги — усередині розташовуються електрокабелі нагріву. Другі передбачають використання масляної рідини, їх нагрівання повільне, але довше зберігається тепло.

Комбіновані


Такі пристрої можуть працювати як від електроенергії, так і від гарячого водопостачання. Міняти режими роботи можна будь-коли. Це оптимальний варіант, якщо в оселі іноді немає гарячого водопостачання через аварійні ситуації або планові роботи.

На що звернути увагу під час вибору


Підбираючи обладнання, необхідно враховувати його основні технічні характеристики. До ключових параметрів сушарки для рушників відносять такі характеристики:

  1. Потужність. Варіюється в межах 25–1200 Вт. Потужність прямо залежить від розмірів і конфігурації обладнання. Що більше в рушникосушарці труб, то вища її продуктивність і необхідна потужність.
  2. Максимальне нагрівання. У водяного обладнання цей параметр доходить до 100 °C. В електричних моделях максимальне нагрівання зазвичай не більше ніж 70 °C.
  3. Спосіб підключення. Має значення, якщо йдеться про водяний пристрій. Від нього залежить точка, до якої буде проведена гаряча вода.

Важливо звертати увагу на додаткові функції. Наприклад, обладнання може передбачати термостатичний клапан. Він дає змогу автоматично регулювати рівень нагрівання теплового носія. Зважаючи на всі важливі критерії, можна буде вибрати найкращу для конкретної ситуації рушникосушарку.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана