Вивчення польської мови з піснями: як зробити його ефективним – поради репетиторів

Вивчення польської мови з піснями: як зробити його ефективним – поради репетиторів
07.02.2024
314
Польська мова належить до слов’янської групи мов, а саме до західної її гілки. Окрім польської, до цієї підгрупи входять також словацька та чеська мови. Лексика мов однієї групи має певні подібні риси. Якщо йдеться про порівняння саме польської та української мов, то за підсумками мовознавчих досліджень, лексичні системи обох мов споріднені на 70%. Це дещо полегшує вивчення мови українцями.

Однак польська посідає чільне місце у рейтингу найскладніших мов світу. Причиною цього є граматика з величезною кількістю винятків та складна вимова з безліччю шиплячих і свистячих звуків. Тому набагато ефективніше вивчати мову в інтерактивному форматі, зокрема завдяки пісням. А якщо самому просуватися у вивченні важко, можна пошукати репетитора з польської мови онлайн.Чому польську мову краще вивчати за допомогою пісень?


Філологи-викладачі вважають цей метод одним із найбільш дієвих. Адже в ньому поєднується приємне з корисним: улюблена музика, спів та навчання. Що може бути продуктивнішим?

Тож основні переваги «пісенної» техніки:
 • Запам'ятовування нових слів і граматичних конструкцій. Пісні дійсно допомагають краще завчити слова і фрази, які ви намагалися вивчити раніше. Процес запам'ятовування відбувається на підсвідомому рівні. Для цього не потрібно напружувати мозок, бо значну роль відіграє ефект розслаблення та ейфорії під впливом улюблених мелодій.
 • Звикання до звучання мови. Спочатку, найімовірніше, вам доведеться вслухатися, щоб розрізнити кожне слово. Але з часом ви звикнете до темпу та особливостей вимови носіїв, що буде дуже корисним під час живого спілкування.
 • Покращення вимови. Під час співу ви автоматично будете повторювати слова та намагатися наслідувати вимову виконавця. І таке повторення точно не викличе у вас втому чи відразу.
 • Покращення розуміння граматики. В піснях ви впізнаєте знайомі граматичні конструкції, морфологічні особливості частин мови, правила порядку слів. Відповідно, ви завчаєте якийсь приклад, що дозволяє використовувати його надалі для побудови схожих конструкцій чи форм слів.
 • Розширення словникового запасу. Під час ознайомлення з текстом пісні доводиться знаходити переклад окремих слів чи фраз та аналізувати їх значення в контексті. Це допомагає ретельніше вивчати та краще запам’ятовувати нову лексику. Адже вона буде асоціюватися у вас з певними емоціями, які викликає знайома мелодія.Як ефективно вчити польську через пісні: поради репетиторів


Сприйняття інформації через емоційно-образні, необтяжливі форми навчання відбувається вдвічі якісніше, аніж під час читання чи написання вправ. А щодо дітей, то знайомство з мовою через пісні має неабияке значення для результату.

Особливо якщо пісні супроводжуються танцями або рухливими іграми. Підібрати вид інтерактивних занять та коригувати їх ефективність допоможе репетитор польської мови онлайн.

Ось короткий ґайд від педагогів, як швидко навчатись, слухаючи польські пісні:
 • Вибирайте пісні, які вам подобаються. Не всім до вподоби, скажімо, джаз чи реп. Тому обирайте композиції, які близькі вам за стилістикою та ритмомелодикою. Так, є чимало списків-рекомендацій пісень для вивчення мови. Наприклад, такі відомі композиції, як “Jeśli Tylko Chcesz” чи “Ona jest ze snu”, радять опановувати початківцям. Але пам’ятайте, що серед великого переліку пісень краще обирати ті, мелодії яких для вас є цікавими. 
 • Спочатку слухайте пісню без тексту, щоб звикнути до її звучання. Тут включається в роботу емоційна сфера, яка дозволяє пов’язати пісню з певним настроєм чи подіями в житті. А метод асоціацій є досить потужним для результативного навчання.
 • Наступний крок – читайте текст пісні разом із прослуховуванням. Важливо певний час мати слова перед очима, оскільки залучається аудіовізуальна пам'ять. А це дає подвійний ефект – запам’ятовування правопису та вимови.
 • Намагайтеся співати пісню самостійно. Спробуйте принцип караоке: спочатку можете співати, підглядаючи в текст. А коли трохи запам’ятаєте слова, не бійтеся виконувати композицію без підказок.
 • Перекладайте текст пісні на свою рідну мову. Під час опрацювання тексту враховуйте його граматичні та стилістичні особливості. Відмічайте незрозумілі фрази, сленг, ідіоми, знаходьте невідомі вам знання багатозначних слів.
 • Обговоріть пісню разом із друзями або родичами. Поділіться враженнями, не забуваючи згадати цікаві слова та звороти або наспівати кілька куплетів.

Музика здатна справляти значний вплив на нашу підсвідомість. А тому пісні є хорошим інструментом вивчення мови. “Пісенний” метод дозволяє краще запам’ятовувати слова, тренувати вимову, розуміти граматику. Прослуховування улюблених композицій часто стає звичкою. Тож ми можемо робити це регулярно.

Вивчення за допомогою пісень однаково дієве для дорослих та дітей. А щоб вивчати мову більш поглиблено, завжди можна знайти репетитора польської мови для онлайн або офлайн занять.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана