Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Chico, Qatoshi, 100лиця Покохай мене

Чи можна засмагати після лазерної епіляції

Чи можна засмагати після лазерної епіляції
29.02.2024
1707
У світі, де краса відіграє ключову роль, кожен крок до ідеального образу - це інвестиція у зовнішній вигляд та упевненість. У цьому прагненні лазерна епіляція займає особливе місце, допомагаючи надовго позбутися від небажаного волосся.

Особливо актуальною є така косметологічна послуга в літній час, коли жінки хочуть мати засмагле тіло. Але через заборону на засмагу до процедури, виникає питання, чи можна засмагати після лазерної епіляції. У цьому розібратися нам допоможуть кваліфіковані спеціалісти салону ЕпіЛазер в Києві.

Суть процедури


Вона полягає в апаратному впливі світлового пучка на волосяні цибулини. Від концентрованого світла вони сильно нагріваються, перегріваються, а потім руйнуються, чим зупиняють ріст волосистості.

Слід зазначити, що лазерну епіляцію обов'язково потрібно робити курсом (10 сеансів із періодичністю 1-2 місяці). Причиною цьому стають різні стадії розвитку волосся – анагенної (активного росту), катагенної (перехідної) та телогенної (спокою). А лазер здатний діяти на волоски, що перебувають у активній фазі.

Така послуга проводиться у більшості салонів України. І виконується за допомогою спеціального апарату на будь-якій ділянці тіла та обличчі, включаючи чутливі зони. Методика повністю безпечна, але має деякі обмеження, серед яких засмага після її проведення.

Чому не можна засмагати після лазерної епіляції


Це пов'язано з підвищенням ймовірності виникнення опіків. Заборонено засмагати одразу до та після процедури. Застосування лазера спрямоване на меланін волосся, що міститься в шкірних шарах і структурі волосяних коренів. При лазерній обробці коріння руйнується та припиняє живлення, але підвищується шкіряна чутливість.

Загоріла шкіра містить велику кількість меланіну. Тому додатковий вплив ультрафіолету розігріватиме поверхню, підвищиться фотосенсибілізація, посилиться чутливість до тепла. Що в результаті призведе до опіків, гіперпігментації та перегріву. З урахуванням потенційних побічних явищ краще дослухатися порад фахівців та обмежити перебування під пекучим сонцем.

Коли можна засмагати після лазерної епіляції


Лікарі-косметологи розходяться в думці. Одні впевнені, що приймати сонячні ванни можна через 5-7 днів, а інші не менше 2-3 тижнів. Вказати точний час складно. Адже багато залежить від області лазерної обробки, особливостей організму клієнта, рівня кваліфікації лазеротерапевта, а також виду обладнання.

Найпопулярнішими апаратами є Діодні, Неодимові та Олександритові. Кожен з них має плюси та мінуси, головний з яких – погана вибірковість. Але нещодавно почали застосовувати нову гібридну технологію тріо-кластерної лазерної епіляції, що поєднала переваги вищезгаданих лазерів. Її особливістю є автоматичне сканування та генерація однієї з трьох типів хвиль довжиною – 750, 809 або 1064 нанометрів. Це допомагає точно, ефективно та безпечно працювати з будь-яким кольором волосся та шкіри. А інтегрована система контактного охолодження маніпули додатково захищає шкірний покрив від перегріву та мінімізує больовий дискомфорт під час проведення сеансу. 3D апаратура дозволяє вже через 3-5 днів засмагати після лазерної епіляції. Докладніше читайте на сторінці https://epilaser.com.ua/lazernaya-epilyaciya/.

EpiLaser

Не бажано ігнорувати рекомендації лікаря-косметолога, оскільки це призведе до небажаних наслідків. Шкіра після епіляції надто ніжна та чутлива, їй необхідний особливий догляд із дотриманням усіх правил. Крім того, що не можна засмагати, ще не рекомендується:

 • 1 добу ходити на масаж, відвідувати відкриті водоймища, приймати гарячу ванну та душ;
 • 2 дні використовувати спиртовмісну косметику;
 • 1 тиждень робити кислотний пілінг;
 • проводити депіляцію воском, епілятором, пінцетом, цукром.

Не менш важливим є кваліфікація майстра, вибір косметологічного центру. Слід звертати увагу на заклади з високим рейтингом, де працюють косметологи з великим досвідом роботи, застосовують професійне та сучасне обладнання.

Чи можна засмагати у солярії після лазерної епіляції


Штучна засмага за своєю дією аналогічна справжнім сонячним променям. Тому від неї до і після епіляції потрібно відмовитись, інакше можна отримати опіки. У солярії використовуються ультрафіолетові промені, що проникають у верхні шари епідермісу і стимулюють вироблення пігменту барвника. Така взаємодія підвищує вразливість, збільшує ризик ушкодження, розвиток пігментних плям або раку.

Перед тим, як засмагати в солярній камері після епіляції, потрібен час для відновлення тканин (2 тижні) та правильний догляд. Це допоможе прискорити регенерацію клітин, зменшити ризик ускладнень. А перший сеанс у солярії не повинен перевищувати 5 хвилин.

Концентрація штучного ультрафіолету в рази вища, ніж на відкритому повітрі, тому ступінь опромінення перевищує допустиму дозу, що підвищує навантаження на епідерміс. До солярію треба ставитися з обережністю, оскільки він має ряд протипоказань:

 • застуда, грип, підвищена температура тіла;
 • схильність до утворення пігментації;
 • злоякісні/доброякісні утворення;
 • загострений герпевірус;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • гемангіоми;
 • малярія;
 • серцево-судинні патології;
 • фотодерматит;
 • захворювання щитовидної залози;
 • патології репродуктивної системи;
 • незагоєні післяопераційні шви;
 • мастопатія;
 • туберкульоз;
 • варикоз;
 • захворювання нирок та печінки.

Якщо зі списку нічого немає, потрібно уточнити у косметолога, скільки не можна засмагати після епіляції лазером, оскільки все індивідуальне. Незважаючи на широку поширеність солярної засмаги, експерти віддають перевагу менш небезпечному сонцю.

Чи можна робити лазерну епіляцію влітку


Так, сучасні технології дозволяють проводити цю косметичну послугу цілий рік і при цьому засмагати. Але щоб все пройшло без негативних наслідків, варто дотримуватись індивідуальних тимчасових обмежень на відвідування солярію та пляжу.

Якщо епіляція проводиться влітку, необхідно використовувати заспокійливі засоби (Бепантен, Пантенол), сонцезахисні засоби (SPF 50-80), інакше може виникнути пігментація, мікроопіки. Дотримуватися таких правил особливо рекомендується власникам I-II фототипу по шкалі Фітцпатрика. Вони найбільше схильні до швидкої засмаги.

Тепер ви знаєте, що буде, якщо засмагати після лазерної епіляції. Але варто пам'ятати, що вибір салону відіграє важливу роль в отриманні максимального результату. Мережа спеціалізованих центрів ЕпіЛазер пропонує зробити епіляцію, яка відповідає всім вимогам. Тут передове гібридне оснащення, багаторічний досвід, доступна вартість, незрівнянна якість обслуговування та лікарі вищої категорії, які регулярно підвищують рівень знань. Вони безкоштовно проведуть огляд, оцінять чутливість, виключать протипоказання, порадять апаратуру, дадуть корисні рекомендації та скажуть, коли можна засмагати. Записатися на кваліфіковану консультацію в Києві можна у зручний для Вас час на сайті epilaser.com.ua або за телефоном +38 067 150 88 88.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава