Масниця - чудовий привід потішити себе та близьких смачними стравами пере Великим постом. Ось кілька порад, що можна приготувати в цей святковий тиждень.
Оладки з яблуками
Дня них вам знадобиться 1 яйце, 200 мл молока, 200 г борошна, 2 ч. л. цукру, 1 ч. л. розпушувача, дрібка солі, 1-2 яблука.
Спочатку змішайте молоко, яйця, цукор і сіль, додайте до суміші борошно і розпушувач, ретельно перемішайтеі. Помиті і очищені яблука натріть на тертці та додайте до тіста. Смажте оладки на гарячій пательні з соняшниковою олією.
Налисники (млинці з начинкою)
Ця страва готується в два етапи: приготування млинців та приготування начинок.
Найпростіший рецепт млинців для цієї страви: потрібні 2 яйця, 1 склянка молока, 50 г води (тобто 1/5 склянки), 1 склянка борошна, столова ложка цукру, дрібка солі, пісна олія. Збити яйця з цукром та сіллю, поступово додати рідину, потім борошно, столову ложку олійки, добре вимішати. Добре розігріти пательню, змастити олією. Випікати - вийде приблизно 20 млинців.
З начинками можна дати волю фантазії. Найкращі солоні начинки: з м'ясом та рисом, з рибою або ікрою, з сиром та зеленню. Солодкі начинки: фрукти, домашні джеми та варення, згущене молоко, домашній сир з родзинками, мед.
Вареники з сиром
Для тіста потрібні 2 склянки борошна, 1/2 склянки молока, 1/2 склянки води, 1 яйце, сіль, ложечка соняшникової олії. Замішати круте тісто, розкачати тісто шаром приблизно пів сантиметра. Круглу форму вареників можна вирізати склянкою чи чашкою.
Можна зробити два види начинки: солону та солодку, в обидві до сиру варто додати сире яйце. До солоної начинки можна додати зелень або підсмажити цибулю, а до солодкої додати родзинки, цукати, курагу. Далі чайною ложкою кладемо начинку на середину кожного вареника, а потім защипуємо край у формі півмісяця.
Ще про цікаве: Джамала отримала
Національну премію України імені Тараса Шевченка.