Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Daft Punk Get Lucky (feat. Pharrell Williams)

Перший Оскар в історії України: фільм "20 днів у Маріуполі"

Перший Оскар в історії України: фільм
11.03.2024
1165
Вперше в історії український фільм отримав Оскар - престижну премію за досягнення в області кінематографа. Йдеться про стрічку "20 днів у Маріуполі" - вона перемогла в номінації "Найкращий документальний фільм".
 
Для отримання статуетки режисер Мстислав Чернов піднявся разом з командою, яка працювала над фільмом разом з ним. У своїй промові Мстислав також підкреслив, що це найперший Оскар для країни, однак він відмовився б від статуетки і самої кінострічки, якщо б можна було відмінити події, про які йдеться в фільмі.
 
"Це перший «Оскар» в історії для України. Це велика честь для мене. Але напевно я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію", - зазначив режисер.
 
 
Фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає про початок повномасштабного вторгнення росії , коли ворог взяв Маріуполь в облогу. Команда журналістів, які залишилися в окупованому місті, продовжила документувати тогочасні події попри труднощі та смертельну небезпеку.Читайте також про інші новини культури: наприклад, про те, як пройшла церемонія BRIT Awards 2024.
 
Фото: instagram.com/suspilne.culture

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років