Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Komodo (I Just) Died In Your Arms

Беззернові сухі корми: переваги та недоліки для здоров'я собак

Беззернові сухі корми: переваги та недоліки для здоров'я собак
19.03.2024
89
Останнім часом беззернові дієти для собак набули великої популярності серед власників домашніх улюбленців. Вибір правильного беззернового сухого корму https://petslike.ua/ відіграє важливу роль у забезпеченні здоров'я і довголіття вашої собаки. У цій статті ми розглянемо, що таке беззернові корми, їхні переваги та недоліки для здоров'я собак.

Що таке беззерновий корм?


Беззерновий корм для собак – це спеціалізований вид харчування, що виключає злакові культури зі складу, замінюючи їх альтернативними джерелами вуглеводів. Це рішення прийшло відповіддю на зростаючу потребу в дієтах, що більше відповідають індивідуальним потребам собак, особливо тих, у яких виявлено чутливість або алергію на традиційні злаки.

Основні характеристики беззернового корму


  • Виключення злакових культур: пшениця, кукурудза, рис, і інші злаки традиційно використовуються в сухих кормах як наповнювачі та джерела вуглеводів. Беззернові корми пропонують альтернативу, уникаючи цих інгредієнтів.
  • Альтернативні джерела вуглеводів: замість злаків, у беззернових кормах використовуються такі інгредієнти, як картопля, горох, батат або тапіока, які забезпечують необхідну енергію і водночас можуть бути більш безпечними для собак з алергією.
  • Збалансованість поживних речовин: незважаючи на відсутність злаків, важливо, щоб беззерновий корм залишався збалансованим, з достатнім вмістом білків, жирів, вітамінів і мінералів для підтримки здоров'я собаки.

Переваги беззернового корму для собак


Перехід на беззерновий корм може принести значні переваги для здоров'я та благополуччя собак, особливо для тих, кого турбують алергії або проблеми з травленням. Розглянемо детальніше, як саме беззерновий раціон може позитивно впливати на організм собаки.

Покращення стану шкіри та шерсті


Однією з найпомітніших переваг беззернового корму є поліпшення стану шкіри та шерсті собак. Злаки, які часто використовуються у традиційних кормах, можуть спричиняти алергічні реакції у деяких собак, що проявляється у вигляді сухої шкіри, свербежу, випадання шерсті та інших дерматологічних проблем. Виключення злаків і заміна їх на альтернативні джерела вуглеводів, такі як картопля або горох, може допомогти усунути алергени з раціону собаки, покращуючи стан її шкіри та роблячи шерсть більш блискучою та здоровою.

Допомога у вирішенні проблем з травленням


Беззернові корми часто виявляються більш легкими для травлення порівняно з традиційними кормами, які містять злаки. Собаки, що мають чутливе травлення або страждають від певних алергій на злаки, можуть мати проблеми з переварюванням злакових інгредієнтів. Перехід на беззерновий раціон допомагає забезпечити більш м'яке та легке травлення, сприяючи загальному комфорту та здоров'ю травної системи собаки.

Підтримка здоров'я собак з алергією або непереносимістю до злаків


Для собак з діагностованою алергією або непереносимістю до злаків, беззерновий корм стає не просто альтернативою, а необхідністю. Виключення потенційних алергенів із раціону може значно зменшити або повністю усунути алергічні реакції, такі як свербіж шкіри, випадання шерсті, розлади шлунково-кишкового тракту та інші пов'язані симптоми.

Недоліки беззернового корму


Попри численні переваги беззернових кормів для собак, існують певні недоліки та виклики, пов'язані з їх використанням. Важливо зважити всі за і проти перед вибором такого типу харчування для вашого улюбленця.

Потенційна відсутність деяких поживних речовин


Злаки такі як пшениця, кукурудза та рис, традиційно використовуються у собачих кормах не тільки як джерела вуглеводів, але й як важливі постачальники вітамінів, мінералів та клітковини. Беззернові корми, якщо вони не сформульовані правильно, можуть не забезпечувати достатньо цих життєво важливих поживних речовин, що може призвести до дефіциту та пов'язаних з ним здоров'язберігаючих проблем.

Високий вміст калорій та жирів


Часто беззернові корми компенсують відсутність злаків збільшенням вмісту білків і жирів, що може призвести до підвищення калорійності порцій. Для собак з низьким рівнем активності або схильності до ожиріння це може стати причиною набору зайвої ваги або розвитку пов'язаних з ним проблем зі здоров'ям, таких як діабет, захворювання суглобів та зниження загальної якості життя.

Вартість


Виробництво беззернових кормів часто вимагає використання спеціалізованих інгредієнтів, таких як м'ясо вищої якості, альтернативні джерела вуглеводів та спеціальні добавки, що збільшує виробничі витрати. Відповідно, ціна на беззернові корми, як правило, вища порівняно з традиційними зерновими кормами.

Важливість збалансованого харчування


Збалансоване харчування є основою здорового способу життя для собак, незалежно від того, вибираєте ви беззерновий корм чи корм, що містить злаки.

Білки


Білки є критично важливим компонентом дієти собак, оскільки вони є будівельним матеріалом для м'язів та інших тканин організму. Високоякісні джерела білка, такі як м'ясо, риба або яйця, повинні бути основою собачого корму. 

Жири


Жири є важливим джерелом енергії для собак та сприяють здоров'ю шкіри та шерсті. Вони також необхідні для абсорбції деяких вітамінів. У беззернових кормах жири часто походять з якісних джерел, таких як риб'ячий жир або олія льону.

Вітаміни та мінерали


Вітаміни та мінерали є життєво необхідними для підтримки різних функцій організму собаки, включаючи імунну систему, здоров'я кісток та зубів, а також загальне благополуччя. При виборі беззернового корму важливо звертати увагу на те, щоб він був збагачений всіма необхідними вітамінами та мінералами.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Нутрідрінк для Яни

Допомагаємо разом

Нутрідрінк для Яни