Чи можна тримати Macbook постійно підключеним до розетки – що радять експерти

Чи можна тримати Macbook постійно підключеним до розетки – що радять експерти
20.03.2024
242
Макбук – найкращий зразок компактних і портативних ноутбуків, які називаються ультрабуками. Вони створені для активних ділових людей, які на одне з перших місць при виборі ноутбуків ставлять автономну роботу від батареї. 

Утім, в модельному ряду ноутбуків Apple є як компактні Macbook Air M1 13.3”, так і досить габаритні Apple MacBook Pro M2 Pro з екраном 16 дюймів та вагою понад 2 кг. Відповідно, багато користувачів працюють за Макбуком в стаціонарному режимі на одному місці. При цьому пристрій постійно підключений до розетки.Звідси питання – чи безпечно, якщо Макбук постійно працює від розетки, і як це може вплинути на батарею?

Як постійне заряджання впливає на акумулятор Макбук

Літій-іонні акумулятори є складними технологічними елементами. На щастя, неможливо перезарядити акумулятор MacBook, залишаючи його постійно увімкненим. Вбудовані контролери припиняють процес заряджання, коли рівень заряду досягає 100%. Відповідно, немає ризиків, що батарея почне перегріватися і пошкодить інші компоненти ноутбука.

Проте, експерти зазначають, що постійне підключення до джерела живлення негативно впливає на ємність батареї. Це обумовлено тим, що вона знаходиться в стані зарядження між 99 і 100 відсотками. Це особливо відчувається, якщо працюєте з графічними та ресурсоємними програмами.

В результаті, коли виникне потреба використовувати Макбук лише від акумулятора, можна побачити, що батарея не зможе забезпечити тривалу автономність, як зазначено в інструкції. Наприклад, MacBook Pro 16” M2 розрахований на 20-22 години автономної роботи. Якщо ж він працює лише від розетки, ємність акумулятора з часом зменшується.

Як працює батарея Макбук?

У MacBook використовуються літій-іонні або літій-полімерні акумулятори, які є дуже ефективними і забезпечують хорошу продуктивність. Але їхня ємність з часом зменшується, що є цілком природним явищем.

Акумулятор зазвичай заряджається від 0 до 80 відсотків досить швидко, але потім сповільнюється при заряджанні від 80 до 100 відсотків. Це ще одна особливість літій-іонних акумуляторів, оскільки спосіб, у який вони зберігають енергію, вимагає обережного заряджання після досягнення приблизно 80 відсотків ємності. Якщо продовжувати заряджання після досягнення 80% на тій самій потужності, є ймовірність перегрівання.

Оптимальний рівень заряду літієвих акумуляторів для збереження довготривалої працездатності становить від 40 до 80 відсотків. Регулярне заряджання літій-іонних пристроїв на 100 відсотків або розряджання майже до нуля шкідливо для здоров'я акумулятора.


Поради щодо правильного заряджання та використання Макбук

Отже, зменшення ємності – цілком природний процес. Але користувачі його пришвидшують, якщо постійно тримають Макбук під’єднаним до розетки. Фахівці дають наступні настанови щодо безпечного використання Макбук:
  1. Не тримайте Макбук постійно підключеним до мережі живлення.
  2. Намагайтесь уникати повного розрядження до нуля відсотків.
  3. Не піддавайте пристрій впливам високих та низьких температур.
  4. Стежте за здоров’ям батареї за допомогою вбудованих в macOS інструментів.

Так, варто через системні налаштування увійти в розділ “Battery” і увімкнути режими низького використання заряду. Якщо ж часто тримаєте Макбук підключеним до розетки, можна вибрати режим Оптимізованого Заряджання – Optimized Charging. Завдяки йому зарядка автоматично припиняється на рівні 80%.

Варто зазначити, що зменшення ємності батареї Макбук згодом призводить до зниження продуктивності. Тому наведених вище порад слід дотримуватися, якщо не бажаєте зіткнутися з різноманітними проблемами у вигляді сповільненої роботи чи значного падіння продуктивності.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Нутрідрінк для Яни

Допомагаємо разом

Нутрідрінк для Яни