Щороку 22 квітня люди по всьому світу відзначають День Землі - день, присвячений підвищенню обізнаності про екологічні проблеми та просуванню практик для збереження довкілля. З моменту свого заснування в 1970 році День Землі перетворився на глобальний рух, що нагадує нам про важливість захисту нашої планети для нинішніх і майбутніх поколінь.
Історія
День Землі сягає своїм корінням екологічного руху 1960-х років, часу, в який зростало занепокоєння щодо забруднення, вирубки лісів та іншої шкоди навколишньому середовищу. Ідея Дня Землі належить сенатору Гейлорду Нельсону з Вісконсину, який надихнувся ідеєю організувати національну "навчальну акцію" з метою просвіти громадськості щодо екологічних проблем. 22 квітня 1970 року мільйони американців вийшли на вулиці на протести, мітинги та освітні заходи, відзначаючи перший в історії День Землі.
Успіх першого Дня Землі призвів до створення Агентства з охорони навколишнього середовища та прийняття знакових законів про охорону довкілля. Відтоді День Землі став щорічною подією, яку відзначають мільярди людей у понад 190 країнах світу.
Зараз День Землі також дає можливість відсвяткувати прогрес, досягнутий у збереженні довкілля. Це час визнати зусилля екологічних активістів, науковців, політиків і пересічних громадян, які невтомно працюють над захистом планети.
Як відзначають
День Землі відзначається різноманітними традиціями та заходами, спрямованими на популяризацію дбайливого ставлення до довкілля. Зазвичай це:
Громадські заходи з очищення довкілля
Люди збираються разом, щоб прибрати сміття з парків, пляжів, річок та інших природних територій, допомагаючи поліпшити стан екосистем і захистити дику природу.
Посадка дерев
Багато заходів до Дня Землі включають ініціативи з висадки дерев для відновлення та збереження природних середовищ існування.
Освітні заходи
День Землі - це можливість дізнатися про екологічні проблеми завдяки семінарам, лекціям, кінопоказам та іншим освітнім заходам.
Корисні ініціативи
Багато людей і організацій використовують День Землі як каталізатор для прийняття екологічних звичок і практик, таких як зменшення відходів, збереження енергії та підтримка відновлюваних ресурсів.