Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Як правильно чистити велосипед після поїздок

Як правильно чистити велосипед після поїздок
26.04.2024
174
Вчасно доглядати за власним байком потрібно з двох причин. Перша є виключно естетичною, бо неприємно користуватись брудним, пильним велосипедом, навіть якщо поїздки є без друзів і ніхто не бачить його. Друга причина стосується вже технічних характеристик велосипеда, бо якщо після поїздок нічого з велосипедом не робити, то ключові механізми швидше вийдуть з ладу. Це призводить до небезпечної ситуації на дорозі, наприклад, гальма можуть вчасно не спрацювати. Наш магазин велосипедів Veliki пропонує замовити різні моделі байків, під різний стиль управління та різний бюджет. В кожному випадку є свої вимоги по догляду, але основні правила всюди однакові.

Як правильно чистити велосипед після поїздок?


Чистка велосипеда після їзди взимку та літом


Догляд за велосипедом, як після літніх, так і зимових поїздок, можна цілком робити своїми руками, без над складного обладнання. Як чистити велосипедний ланцюг після їзди по бруду, знають далеко не всі, особливо якщо мова йде про новачка. Методик існує багато по цьому питанню, проте краще перший час дотримуватись базових рекомендацій, щоб випадково не нашкодити велосипеду. 

До того, як переходити до ланцюга, варто почистити основні забруднення, включаючи пил, пісок, траву та інше. Краще робити це після кожної поїздки, а не залишати роботу на потім – є вірогідність, що бруд стане дуже твердим і видаляти його буде складно. Якщо є мийка з потужним напором, то справа піде швидше. Найчастіше це роблять в автомобільному гаражі чи на вільному майданчику. Основне правило – не направляти струмінь води на технологічні отвори, и також на компоненти, де є мастило, включаючи і ланцюг.

Чистка велосипеда після їзди взимку та літом

Знання, як видалити іржу з велосипеда, є корисними, але це робота на майбутнє, тому що частіше треба очищати трансмісію. Тут є наступні поради:

  1. Просто мити водою трансмісію немає сенсу. Є спеціальні портативні машинки, куди заливається розчин з миючим засобом.
  2. Альтернативою є застосування пластикової щітки, але це складніше та довше.

Надалі треба переходити до змащування велосипедного ланцюга. Робиться це строго після того, як усі компоненти велосипеда будуть сухими. Що до цієї справи, то тут варто дотримуватись вже таких пунктів:

  1. Брати лише профільне мастило, і не намагатись робити змазку через літієві мастила. 
  2. Підходить солідол, якщо немає фірмового мастила.
  3. Більше уваги треба саме трансмісії, і її варто змащувати до поїздки, а не після.
  4. Існує класичний спосіб варки ланцюга у мастилі з достатньою густотою.

Важливо відштовхуватись від того, для якої погоди готується велосипед, бо характеристики мастила відрізняються.

Чистка велосипеда після дощу та поїздки в суху погоду


Чистка велосипеда після дощу та поїздки в суху погоду


Велосипедисту, що хоче доволі часто робити виїзди на байку, потрібно вивчити, як чистити велосипедні гальма. Якщо вони дуже забруднились, то варто спочатку очистити обод та гальмівні колодки. Після цього вони потребують часткового коригування. Тут ситуація аналогічна, як і стосовно перемикачів.

Але це далеко не всі профілактичні роботи, що потрібно виконувати власнику велосипеда. Чистка велосипедних перемикачів передач є доволі рідкою роботою, на відміну від чищення амортизаційної вилки. Хоча і це робиться не дуже регулярно. Періодично треба видаляти налиплий бруд плюс залишки видавленого масла. Мастило змінюється раз на календарний рік чи раз на сезон. Зазвичай розбирати нічого там не треба, за винятком ситуацій, коли є критична поломка або треба щось змінити.

Зберігати свій байк треба в сухому та очищеному стані, обираючи для цього місце, де немає вологи та стабільна температура. Правильно та своєчасно очищений байк має передбачувану поведінку, їзда має який характер і в цілому є всі підстави отримувати насолоду від поїздок. Якщо відкладати ці роботи на потім, то зазвичай це не проходити без наслідків у вигляді більш довгих та дорогих робіт. Чогось незвичного чи складного в цих роботах немає, але завжди можна звернутись до профільного сервісу, де спеціалісті з досвідом та відповідним обладнанням можуть зробити фундаментальні роботи, замінити окремі частини, модернізувати велосипед та провести інші важливі роботи, які звичайний користувач зробити не може.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава