Як обрати та налаштувати комп’ютерний монітор

Як обрати та налаштувати комп’ютерний монітор
08.05.2024
131
Монітор – звична деталь інтер’єру не лише будь-якого офісу, але й більшості домівок. Навіть коли ви користуєтесь ноутбуком, для деяких задач варто мати монітор великого розміру. А представники IT-професій та геймери зазвичай встановлюють кілька моніторів, в яких одночасно відображаються різні процеси.  

Важливі параметри монітору для ПК


Якщо ви не дуже знаєтесь на техніці, вам доведеться або довіритися консультанту магазина, або витратити час, щоб розібратися самостійно. Варто звернути увагу на основні характеристики.

Розмір монітору для ПК


Нагадаємо, для сучасної техніки одиниця виміру – дюйми; 1 дюйм = 2,54 см. Розмір визначається довжиною діагоналі екрана, не враховуючи рамку. Для більшості задач універсальною є діагональ 27-29 дюймів https://comfy.ua/monitor/mon_dia__27-29/, тому в магазинах найбільший вибір саме таких моніторів.

Роздільна здатність екрану


Цей параметр означає кількість пікселів по вертикалі та горизонталі. В свою чергу, піксель – найменша одиниця цифрового зображення. Отже, що більшу кількість пікселів може показати екран, то кращою є якість зображення.

Базова роздільна здатність Full HD — 1920x1080 пікселів — універсальна для роботи в більшості програм, перегляду зображень та відео. Але є й чіткіші стандарти, наприклад, QHD (2560x1440 пікселів) та інші.

Глибина кольору


Визначається кількістю бітів, які використовуються для представлення кольору одного пікселя. Біт – мінімальна одиниця кількості інформації у двійковій системі числення (1 або 0). Тому 1-бітний колір – це чорно-біле зображення. 8-бітний колір дозволяє відтворити 256 реальних кольорів; більшість моніторів для ПК мають характеристику саме 8 bit.

Роз’єм монітору для ПК


В залежності від того, які роз’єми у наявної техніки – ПК чи ноутбука – вам знадобляться відповідні кабелі. Найпоширенішій формат – це HDMI. Звісно, можна підшукати перехідник чи адаптер, але що менше з’єднань – то надійніше працює техніка.

Додаткові параметри


До них відносяться вбудовані динаміки або веб-камера, вигнутий або сенсорний екран, USB, можливість регулювання по висоті або поворот екрану. Деякі з них суттєво впливають на ціну, отже, заздалегідь з’ясуйте, що вам дійсно треба, і шукайте відповідну модель. 


Як самостійно налаштувати комп’ютерний монітор


  1. Встановіть монітор на робоче місце при тому освітленні, яким користуватиметеся під час роботи.
  2. Оновіть чи знайдіть в інтернеті та завантажте драйвери для своєї моделі монітору.
  3. Запустіть у Windows або Mac OS вбудований майстер калібрування та виконайте всі пункти інструкції щодо кольорів та текстів.
  4. Якщо це не єдиний монітор - налаштуйте режим подвійних екранів.


Правила експлуатації моніторів


В інструкції користувача є рекомендації щодо експлуатації, але, зізнайтесь, їх ніхто не читає. Отже, згадаємо головні правила, які допоможуть монітору працювати довго, а вам - успішно:

  • Регулярно протирайте монітор спеціальними засобами (серветки або спреї), за їх відсутності користуйтесь чистими ганчірками, але без побутової хімії або антисептиків.
  • Не закривайте вентиляційні отвори на корпусі,  встановлюйте монітор подалі від джерел нагрівання або зволоження.
  • Налаштуйте таймер на автоматичне вимкнення.

Потурбуйтесь також не лише про техніку, але й про себе. Облаштуйте ергономічне та затишне робоче місце. Встановіть монітор на відстані руки (50-80 см) так, щоб під час роботи дивитися зверху вниз під невеликим кутом (близько 30°). А головне – працюйте з задоволенням!

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава