Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Alex Gaudino Body (feat. Alexandra Stan & Mufasa & Hypeman)

Весілля у воєнний час: від заяви до обручки

Весілля у воєнний час: від заяви до обручки
22.05.2024
141
Справжнє кохання здатне перемогти всі перешкоди: відстань, час, небезпеку. Але весілля під час війни – надзвичайна подія. Іноді замість білої сукні та вечірнього костюму закохані вдягнені в піксель, а ритуальним поцілунком обмінюються по відеозв’язку. Іноді укладають шлюб, вдягають парні весільні обручки, а святкову церемонію та бенкет відкладають на «після Перемоги». Але офіційний статус стосункам надає держава.

Реєстрація шлюбу в Україні в 2024 році


Офіційна процедура зараз простіша, ніж будь-коли, адже заяву можна подати через застосунок Дія. Для цього треба:

 1. авторизуватися;
 2. у розділі «Сім’я» вибрати та заповнити «Заяву про шлюб»;
 3. сплатити адміністративний збір (від 0,85 грн до 1649.85 грн — залежно від послуг та дня реєстрації);
 4. підписати заяву електронним підписом;
 5. дочекатись електронного підпису коханої людини після отримання нею повідомлення в Дії.

Термін надання послуги – 24 години. Зазвичай від заяви до укладення шлюбу має пройти місяць «на роздуми». Але є особливі умови для військовослужбовців, а також сервіс «Шлюб за добу».

Реєстрація шлюбу для українських військових


Захисники та захисниці, які боронять країну, часто не мають можливості прибути до відділу ДРАЦС. Тому реєстрація може проводитися без особистої присутності нареченого, нареченої або навіть їх обох.

Заяву подають безпосередньому командиру, якій засвідчує справжність підпису та надсилає її до найближчої державної установи. Командир також має право засвідчити акт про укладення шлюбу. Наречені можуть бути присутніми під час реєстрації фізично або за допомогою відеозв’язку, але шлюб може бути укладений навіть за відсутності їх обох.Шлюб за добу


Ще до повномасштабного вторгнення в більшості українських міст впровадили таку послугу. А зараз вона стала ще актуальнішою, адже закохані не воліють відкладати на потім найважливіше в житті рішення. Адреси установ, які укладають шлюб за добу, є на сайті Мінюсту, також їх легко знайти в мережі.

Термінова реєстрація може відбутись навіть в день подання заяви. Але якщо є час та бажання – можна влаштувати красиву церемонію з гостями, фотосесією та бенкетом. Звісно, також це залежить від бюджету:

 • Вартість реєстрації шлюбу: 2505 грн (будні), 3730 грн (вихідні та свята);
 • Вартість послуги «Шлюб за добу»: 10000-25000 грн.

Незалежно від того, яку церемонію ви обрали, після неї у вас залишаться власні спогади, фото або відео, свідоцтво про шлюб та обручки на пальцях.

Для чого потрібні весільні обручки


Обручка як символ законного шлюбу – давній звичай, універсальний для більшості світових культур. Кільце символізує щире кохання та довічну вірність, а дорогоцінний метал – чистоту та благородство. Хоча обручка може бути з будь-якого матеріалу, адже її головна цінність – в нагадуванні про кохану людину.

В західній традиції наречена на заручини отримує каблучку з діамантом, а на весілля – вже обручку. В Україні частіше вдягають одну обручку саме під час реєстрації шлюбу.

Актуальні моделі, які пропонують вітчизняні виробники та ювелірні магазини, це:
 • американка – обручка з одного матеріалу, яка має рівні грані та прямокутний переріз;
 • європейка має напівкруглий переріз, тобто з внутрішньої сторони обручка плоска, а з зовнішньої — опукла;
 • комбінована з різних матеріалів або одного металу різного кольору (наприклад: біле, жовте та червоне золото);
 • обручка з алмазною гранню;
 • з вставками діамантів або інших дорогоцінних каменів.

Більшість наречених обирають парні обручки, однакові для чоловіка та дружини, хоча жіноча модель може бути прикрашеною камінням, а чоловіча більш стриманою.Колись існувала традиція передавати обручку в спадок старшому нащадку. Загубити її вважалось поганою прикметою, не рекомендувалось навіть тимчасово знімати обручку без особливої потреби. Тепер обручка – індивідуальна прикраса, яка не є гарантією тривалості шлюбу. Але чомусь красива традиція обміну обручками все ще існує в мінливому світі. Напевно, всім нам треба вірити в щастя, і смужка металу на пальці нагадує про те, що кохання – його складова. Отже, бережіть своє кохання!

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава