Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Capital Cities Safe And Sound

Як підібрати медіатор для гітари

Як підібрати медіатор для гітари
31.05.2024
130
Вибір медіатора для гри на гітарі може здатися простим завданням, але насправді це важливий аспект, який може суттєво вплинути на ваш звук і техніку гри. Медіатори відрізняються за формою, товщиною, матеріалом та розміром, і кожен з цих факторів має свої особливості, в інтернет-магазині MonkeyMusic представлен великий вибір медіаторів, Ви можете подивитись на сторінці. Розглянемо детальніше, як підібрати медіатор, що найкраще відповідатиме вашим потребам.

1. Форма медіатора


Форма медіатора визначає комфорт гри і контроль над струнами. Найпоширенішими є трикутні та краплеподібні медіатори:

 • Краплеподібні медіатори найпопулярніші серед гітаристів. Вони забезпечують зручний захват і точність гри, підходять для різних стилів музики.
 • Трикутні медіатори мають більшу поверхню, що робить їх ідеальними для ритмічних партій та гри на бас-гітарі. Вони забезпечують стабільний контакт зі струнами.

2. Товщина медіатора


Товщина медіатора визначає, наскільки гнучким або жорстким він буде:

 • Тонкі медіатори (0,38-0,60 мм) підходять для м'якої, ніжної гри, наприклад, акустичної музики та ритмічних партій. Вони забезпечують більш м'яке звучання, але можуть бути менш точними для соло.
 • Середні медіатори (0,60-0,85 мм) універсальні, підходять як для ритму, так і для соло. Вони мають баланс між гнучкістю та жорсткістю.
 • Товсті медіатори (0,85 мм і більше) ідеальні для агресивної гри, швидких соло та важкої музики. Вони забезпечують чіткий і потужний звук, але можуть бути складними для новачків.

3. Матеріал медіатора


Матеріал медіатора впливає на його звук, відчуття під час гри та довговічність:

 • Нейлон є дуже популярним матеріалом, який забезпечує м'яке і тепле звучання. Він гнучкий, але менш довговічний.
 • Целулоїд використовується для виготовлення медіаторів, що нагадують ті, які використовувалися в середині 20-го століття. Він забезпечує яскраве і чітке звучання.
 • Делрін (Tortex) є дуже міцним матеріалом, що забезпечує довговічність і стабільність. Медіатори з делріну часто використовують рок- і метал-гітаристи.
 • Метал дає дуже яскравий і чіткий звук, але може пошкодити струни та гітару. Він підходить для експериментальної музики.
 • Дерево і кістка використовуються рідше, але надають унікальне звучання і текстуру.4. Розмір медіатора


Розмір медіатора також грає важливу роль у виборі:

 • Малі медіатори забезпечують більший контроль і точність, ідеально підходять для швидких соло та складних технічних партій.
 • Великі медіатори зручні для ритмічної гри, особливо для акустичної гітари, оскільки їх легше тримати.

5. Особливі типи медіаторів


Існують також спеціальні типи медіаторів, які мають свої переваги:

 • Гібридні медіатори поєднують різні матеріали, наприклад, м'який край для ритму та твердий край для соло.
 • Медіатори з текстурованою поверхнею забезпечують кращий захват, що важливо для тих, у кого пітніють руки.

Вибір медіатора: практичні поради


 1. Експериментуйте: Придбайте кілька медіаторів різних форм, товщин і матеріалів. Спробуйте їх усі, щоб відчути різницю в звуці та комфорті.
 2. Враховуйте стиль музики: Вибирайте медіатор, що підходить до вашого стилю музики. Тонкі медіатори краще підходять для акустичної музики, тоді як товсті ідеальні для важкого року та металу.
 3. Зважайте на техніку гри: Ваш стиль гри також важливий. Якщо ви граєте багато швидких соло, вам потрібен тонкий і легкий медіатор. Для ритмічної гри підійде товстіший медіатор.
 4. Зверніть увагу на зручність: Медіатор має бути зручним у руці, не ковзати і не викликати втоми.

Підсумовуючи, вибір медіатора для гри на гітарі – це індивідуальний процес, що залежить від багатьох факторів, таких як форма, товщина, матеріал і розмір. Важливо експериментувати і знаходити той медіатор, який найкраще підходить вам особисто. Головне, щоб гра приносила вам задоволення, а звук був саме таким, яким ви його уявляєте.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана