Чи ніколи не пізно стати музикантом

Чи ніколи не пізно стати музикантом
14.06.2024
128
Дехто вважає, що заняття музикою корисні абсолютно всім, і дітям і дорослим; а дехто каже, що це марнування часу. Отже, перш ніж купити піаніно, спробуємо розібратись, які переваги та недоліки є у такого хобі. Адже, звісно, професійні музиканти мають свої резони.


На що позитивно впливає музика


  • Духовний розвиток. Кожна культурна людина має розумітися на шедеврах світового живопису, літератури, театру, музики тощо. Але той, хто ще й може виконати твір, глибше розуміє мистецтво. 
  • Емоційний інтелект. Музика допомагає вивільняти та «проживати» емоції та почуття, які накопичуються внаслідок стресів. Прослуховування та виконання музики покращують настрій, заспокоюють або надихають.
  • Органи чуття. Слух, зір, тактильність (або «дрібна моторика») краще розвиваються у дітлахів та довше зберігаються у літніх людей, якщо вони займаються мистецтвом.
  • Когнітивні функції. Для виконання музичних творів потрібні концентрація, увага та гарна пам’ять. Всі ці навички можна тренувати за допомогою вправ - або ж занять музикою.
  • Соціальні ролі. Спілкування з однодумцями, відвідування концертів, заняття з вчителем чи самостійні вправи – це прекрасний відпочинок. А ще - чудовий контент, яким приємно ділитися в соціальних мережах.

Навчання музики в дитячому віці сприяє гармонійному розвитку дитини. Але можна пробувати нове в будь-якому віці; отже, якщо ви все життя мріяли бути музикантом – спробуйте вже зараз.Недоліки навчання музиці


У будь-якого процесу є плюси та мінуси, в занять музикою це:
  1. Гроші. Музична школа чи індивідуальні уроки, покупка інструмента, концертні костюми тощо.
  2. Час. Що більше вправлятись – то кращим буде результат, але дітям одночасно треба навчатись у школі, а дорослим працювати.
  3. Примус. Найгірше, коли батьки намагаються нав’язати дитині те, чого вона не хоче. Краще почекати, поки вона сама зрозуміє свої бажання.

Той, хто хоче стати музикантом, зазвичай мріє про конкретний улюблений інструмент. Але іноді є тільки ідея. Як же обрати своє?Найпопулярніші музичні інструменти


Фортепіано – улюблений інструмент багатьох композиторів, адже на ньому можна писати партії для цілого оркестру. Концертним варіантом є класичний рояль. Піаніно як більш компактний інструмент зручно мати вдома. Розповсюджені два типи: акустичне та електронне піаніно, яке займає менше місця та має додаткові функції.

Скрипка останніми роками переживає «друге народження». Сучасні скрипалі сольно збирають великі концертні зали; звісно, цьому передують роки навчання.

Акордеон колись був елементом танцювальних заходів. Але і зараз є багато прихильників його оригінального «лампового» звучання.

Губна гармоніка – компактний і недорогий інструмент, який можна швидко опанувати самотужки завдяки онлайн-урокам.

Гітара також досить проста для навчання музиці, до того ж має багато видів: акустична, електронна, бас-гітара. Можна обрати навіть екзотичний міні-варіант - укулеле.

Є музичні інструменти, які взагалі не обов'язково потребують навчання: трикутник, бубон, барабан. Можна почати з них, щоб відчути всі переваги музичного мистецтва, а потім спробувати більш складні партії. Більшість музикантів вміють грати на кількох інструментах, зазвичай один з них – фортепіано.

Отже, не відкладайте мрії на потім. Бажаємо вам або вашій дитині займатися музикою з задоволенням!

Інформація на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років