Лазерна корекція очей: що потрібно знати перед процедурою

Лазерна корекція очей: що потрібно знати перед процедурою
30.07.2024
182
У сучасному світі лазерна корекція — найкращий метод повернення нормального зору. Лікар за допомогою спеціального променя змінює форму рогівки, щоб світло потрапляло на сітківку в правильне місце. Це дає змогу мінімізувати використання окулярів та контактних лінз, або навіть зовсім відмовитися від них. Хоча ця процедура безболісна, вона потребує певних підготовчих дій.

Коли призначається


Метод спрямований на корекцію оптичних похибок ока. Тобто, якщо є нечітке бачення навколишніх предметів. Зазвичай це відбувається за наявності таких проблем, як:

  • астигматизм — якщо викривлення рогівки низького чи середнього ступеня;
  • далекозорість — від + 1 до + 6;
  • короткозорість — від +/- 1 до +/- 4.

Процедура допомагає покращити життя людям, які через певні обставини не можуть носити окуляри чи контактні лінзи (відчувають дискомфорт, це обмежує їм рух). Також може бути призначена спеціальна лазерна корекція для коригування косоокості та деяких інших проблем із зором за цукрового діабету.



Кому підходить


Проводити процедуру можна лише після досягнення 18–20 років. У цей період завершується процес росту та формування ока. Якщо не дочекатися цього моменту, можливий рецидив. Не рекомендується виконувати маніпуляції після 40–45 років, коли відбуваються вікові зміни: кришталик втрачає гнучкість, і є висока ймовірність погіршення зору. Лазерна корекція може бути протипоказана пацієнтам з анатомічними особливостями рогівки. Також процедура не проводиться під час вагітності та грудного годування.



Підготовчі маніпуляції


Щоб зрозуміти, чи підходить ця процедура вам, потрібно відвідати офтальмолога. Лікар проведе всі необхідні обстеження та оголосить свій вердикт. Обов’язково відповість на всі питання, що цікавлять. Після погодження з окулістом потрібно звернутися до терапевта, щоб переконатись у відсутності протипоказань за загальним станом здоров’я. Потім здати аналізи крові, сечі, зробити флюорографію та ЕКГ, якщо є необхідність.

Після призначення дати операції за тиждень до неї треба припинити носити контактні лінзи та окуляри. За добу — відмовитися від вживання алкоголю та деяких ліків (про них запитати завчасно в офтальмолога). Треба вимити голову та прийняти душ у день процедури. Не використовувати жодних косметичних засобів. Із собою взяти протисонцеві окуляри. Їжу можна вживати легеньку, щоб не було потім дискомфорту.

Після операції шпиталізація не потрібна. Щодо відновлювального періоду — розповість лікар.

Інформація розміщена на правах реклами



Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Татач Марія, 10 років

Допомагаємо разом

Татач Марія, 10 років