Якщо ви запланували похід у гори, треба добре до нього підготуватися. Щоб отримати максимальне задоволення від подорожі та запобігти травмуванню, тіло має звикнути до навантажень. Також варто знати, що вдягати та брати з собою в рюкзак. Нижче ви знайдете декілька порад, які допоможуть якісно підготуватися до такої мандрівки.
Із чого почати
Насамперед потрібно продумати маршрут. Для новачків найкраще підійдуть Карпатські гори: більшість із них невисокі, тому це полегшить підйом. Заздалегідь добре ознайомтесь із маршрутом, вивчіть місцевість і дізнайтеся, які будуть погодні умови в день походу. Подбайте про те, щоб мати актуальні номери служб порятунку на випадок непередбачуваних ситуацій. Також можна забронювати
готель у Буковелі, від якого буде ближче до підйому на гору. Краще та безпечніше йти компанією друзів, серед яких є досвідчені мандрівники — це значно спростить похід.
Фізична підготовка
Підйом на гору — велике фізичне навантаження. Тому варто почати тренуватися заздалегідь, особливо новачкам. Протягом усього походу доведеться нести важкий рюкзак на плечах, часом прискорюватися або змінювати маршрут. Новачкам в ідеалі краще почати тренуватися за 2–3 місяці до мандрівки. Тоді похід фізично пройде значно легше.
Найкраща підготовка — біг. Варто входити в ритм тренувань поступово, але регулярно. Можна розпочати з бігу раз на тиждень по 3–4 км, потім частіше та збільшуючи відстань. Не варто тренуватися понад силу. Якщо втомилися, краще дати тілу відпочити та продовжити наступного разу.
Присідання, віджимання, підтягування та планка теж добре підготують м’язи та суглоби. За бажання можна додати силові тренування зі штангою чи гантелями. Для еластичності м’язів робіть вправи на розтяжку. Усе виконуйте обережно, починаючи з помірних навантажень. Така фізична підготовка дасть змогу запобігти травмуванню м’язів та суглобів і підвищить витривалість тіла.
Як одягнутися та що покласти в рюкзак
Одяг варто вибирати залежно від погодних умов. Головна умова — вам має бути зручно. Якщо можливий дощ, слід віддати перевагу термобілизні та куртці з водовідштовхувального матеріалу. У разі спеки надягайте легкі речі з тканини, що «дихає». Багато уваги варто приділити вибору взуття. Воно має бути зручним, міцним та не тиснути. Оптимальний варіант — кросівки чи трекінгові черевики.
Рюкзак вибирайте міцний і зручний. Вам має бути комфортно носити його на спині. Список речей, які варто покласти в рюкзак:
- намет;
- спальний мішок;
- ліхтарик;
- вода;
- їжа, яка не псується;
- дощовик;
- речі для особистої гігієни;
- аптечка;
- теплий одяг;
- сонцезахисний крем та окуляри;
- головний убір.
Важливе правило під час збирання рюкзака — брати лише необхідні речі, аби не додавати зайвої ваги.
Треба також підготуватися психологічно, щоб насолоджуватися мандрівкою. Не дозволяйте емоціям брати над собою верх. Завдяки якісній підготовці похід у гори принесе лише позитивні враження та незабутні приємні спогади.
Інформація розміщена на правах реклами