Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!
👇 Пишіть ранковому шоу Хеппі Ранок 👇

Як доглядати за акустичною гітарою: поради щодо ремонту та обслуговування

Як доглядати за акустичною гітарою: поради щодо ремонту та обслуговування
18.12.2024
338
Будь-які музичні інструменти потребують догляду та ремонту, адже через зберігання тривалий час або активне користування вони часом втрачають свій початковий вигляд та звучання. Акустична гітара теж час від часу потребує настройки та догляду. Займатись цим можна самостійно або звернутись до майстра.



Самостійна настройка гітари


Щоразу перед грою рекомендується перевіряти гітару на предмет того, чи вона налаштована та видає правильні звуки. Через натягнутість струн, зміни температури чи вологості повітря інструмент може виходити з ладу. Повернути правильне звучання можна кількома способами:

  • З допомогою електронного тюнера кліпси. Прикріпіть його на гриф, увімкніть та налаштуйте кожну струну, орієнтуючись на ноти, що він відображає.
  • Через мобільні додатки та програми, наприклад, GuitarTuna чи ProGuitar Tuner. Розмітивши їх поруч з інструментом, ним и можна користуватись так само як і тюнером.
  • Покладаючись на власний слух. Слухайте еталонні звуки. Треба знайти ідеальний за звучанням приклад, зразок: на фортепіано, тюнері або музичних додатках. Перша струна (найтонша) має звучати як нота мі. Інші струни налаштовуються відносно першої: затиснувши 5-й лад 6-ї струни, звук повинен збігатися з 5-ю струною. Затиснувши 5-й лад 5-ї струни - налаштуйте по ній 4-ту. Переходячи до решти струн повторюйте те ж саме, окрім переходу від 3-ї до 2-ї, де треба використати 4-й лад.



Заміна струн


Якщо ви дуже часто граєте на інструменті, наприклад, щодня практикуєтесь, або виступаєте, то замінити струни рекомендується раз на два місяці. Легкі або нейлонові струни підходять для початківців, що тренують пальці, а для гарного звучання встановлюються металеві.

  1. Для заміни струн знадобляться нові струни, кусачки, ключ для колків (для зручності, не обов’язково) та м’яка серветка. Спочатку треба послабити натяг струн. Для цього повертайте колки проти часової стрілки, поки струни не стануть вільними. Акуратно витягніть їх через отвори та кріплення. В іншому разі можна їх просто обрізати кусачками та витягти частинами. Після цього протріть гриф гітари від пилу та бруду.
  2. Вставте край нової струни в отвір на бриджі і зафіксуйте його "штифтом". Протягніть струну через отвір у колках, залишивши трохи запасу (приблизно 4-5 см). Обмотайте струну навколо колка 2-3 рази, щоб вона краще фіксувалася. Починайте натягувати струну, обертаючи колки за годинниковою стрілкою.
  3. Після встановлення всіх струн, натягніть їх до приблизної позиції. Обріжте зайву довжину струн кусачками, залишивши невеликий запас (1 см). Налаштуйте кожну струну тюнером, для правильного звучання.



Як зберігати гітару


Найкраще зберігати гітару в чохлі або футлярі, у приміщенні з контрольованою температурою та вологістю, подалі від прямих сонячних променів та різких змін навколишнього середовища. Це забезпечить інструменту тривалий термін служби та стабільне звучання.

Оптимальна температура 18-24 градуси, без різких перепадів. Не зберігайте гітару біля обігрівача, вікон чи вологих місць. Вологість повітря 40-60%. Якщо надто волого, можна користуватись силікагелевими мішечками, що поглинають вологу, а для сухого середовища придбайте зволожувач для гітари в спеціалізованому магазині. Положення гітари має бути вертикальним. Вона має стояти на полиці, підставці або на стіні зі спеціальним кріпленням.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

🎫 Купуйте квитки онлайн

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років