Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Mika Relax, Take It Easy

Як правильно обприскувати дерева в саду

Як правильно обприскувати дерева в саду
11.02.2025
161
Садові рослини протягом вегетативного періоду стають вразливими до шкідливих комах та хвороб, які здатні знищити врожай, тож обприскування дерев є важливим заходом для захисту та вирощування здорового саду і отримання високих врожаїв. Але обробку важливо проводити правильно та послідовно, залежно від періоду розвитку дерева.

Великий вибір препаратів для обробки саду - https://agro-him.com.ua/ua/.

Загальні правила обприскування садових дерев


Щоб обприскування рослин було максимально ефективним, а розхід препаратів – економним, бажано дотримуватися певних правил:

  • обприскуйте дерева вранці або ввечері, поки сонце не сильно палить, оптимальна температура повітря не вище +24 ⁰С; 
  • проводьте обприскування при безвітряній, бездощовій погоді, щоб препарат краще «прилип» до сухої поверхні;
  • чергуйте препарати або застосовуйте бакові суміші, щоб уникнути резистенції патогенів та шкідників;
  • за місяць до збору врожаю окремі дерева і кущі припиняють прискати.

Обприскування саду протягом сезону


Крім цього, існують правила обприскування дерев у саду протягом сезону, адже в різний період рослини потребують різного захисту.

Обприскування ранньою весною до розкриття бруньок проводиться с другої половини лютого до кінця березня, при стабільній температурі +4-6 С°. Можна застосовувати концентровані препарати, адже дерева ще сплять. Підходять розчини з карбамідом, міддю, залізним купоросом, а також бордоська рідина, яка крім шкідників, стримує хвороби.

Протягом фази зеленого конуса при набуханні бруньок дерева обприскують до середини квітня, використовуючи препарати з діючими речовинами: тіаметоксам, ципродиніл, дельтаметрин, фосфориста кислота, фосфіти алюмінію, імідаклоприд і лямбда-цигалотрин.

В період рожевого бутона (до цвітіння) – потрібна комплексна обробка від листовійок, квіткоїдів та ін. комах. Підходять інсектициди з лямбда-цигалотрином, тіаметоксамом, імідаклопридом та ін. Також використовують фунгіциди з фосфористою кислотою та фосфітом алюмінію.

В бакові суміші додають стимулятори з амінокислотами, добрива та препарати, що активізують захисні резерви від стресу.

Фаза плодоутворення потребує обприскування різних культур, крім ранньої вишні і черешні. Важливо захистити дерева не лише від плодожерок та попелиць, а й грибків. На даному етапі використовують препарати з дифеноконазолом, лямбда-цигалотрином, тіаметоксамом, флуопірамом, трифлоксістробіном, тіофанат-метилом та ін.

Восени після збору врожаю садові дерева обприскують розчином із сечовиною, мідним купоросом і бордоською рідиною. Допоміжним засобом для профілактики грибків є колоїдна сірка.

Грамотне обприскування садових дерев – це запорука їх захисту проти шкідливих комах та інфекційних хвороб. Дотримуйтесь основних правил обробки та збирайте щедрі врожаї.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Татач Марія, 10 років

Допомагаємо разом

Татач Марія, 10 років