Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Каннський кінофестиваль-2026: як представлена Україна

Каннський кінофестиваль-2026: як представлена Україна
24.04.2026
54
Менше місяця залишилось до початку 79-го кінофестивалю в Каннах. В останніх релізах йдеться про те, що фільм про події в Україні увійшов в конкурсну програму, а український режисер став членом журі фестивалю.



Фільм про Україну "Весна"


Стрічку покажуть у секції "Спеціальні сеанси". Режисером є литовець Ростислав Кирпиченко, але над фільмом працювали творці із України, Литви та Франції.

Дія фільму відбувається в українському місті, окупованому Росією, в якому церква перетворена на морг. 35-річний український священник постає перед непростим вибором між опором, відмовою від своєї віри та смертю. Головну роль грає Кястутіс Ціценас, в складі є і відома українська акторка Анастасія Пустовіт.



Мстислав Чернов в журі фестивалю


Український режисер очолить журі конкурсу L’Oeil d'or («Золоте око»). Цей приз вручається за найкращий документальний фільм, який брав участь у різних програмах Каннського кінофестивалю.

Мстислав Чернов – український кінорежисер, воєнний кореспондент та романіст. За фільм «20 днів у Маріуполі» він отримав «Оскар», Пулітцерівську премію та інші нагороди. Інший фільм «2000 метрів до Андріївки»  показували у Каннах в 2025 році .

79-й Каннський кінофестиваль відбудеться з 12 по 23 травня.

Фото з сайту фестивалю та соцмереж

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

Потрібна допомога

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

🎫 Купуйте квитки онлайн